Lech Poznań przegrał z FC Augsburg w meczu sparingowym

Kotor w pierwszej połowie trzy razy wyciągał piłkę z siatki
Kotor w pierwszej połowie trzy razy wyciągał piłkę z siatki Marek Zakrzewski
Kolejorz przegrał drugi sparing podczas zgrupowania w Niemczech. Na stadionie Neustadt am Donau FC Augsburg pokonał poznańskiego Lecha 3:1.

Lechici już w pierwszej połowie pozwolili przeciwnikowi przejąć inicjatywę i Kotorowski w 18 i 20 minucie wyciągał futbolówkę z bramki bo golach Aristide Bancé i Giovanniego Sio. Po kilku minutach strzelec pierwszego gola podwyższył wynik na 3:0 dla Augsburga.

Kolejorzowi zdecydowanie brakło precyzji w natarciu i poznańscy napastnicy nie mogli zagrozić bramce Simona Jentzscha.

W drugiej połowie Bawarczycy też nie odpuszczali z atakiem, ale i Lechici próbowali ostrzeliwać okienko Augsburga. Po ładnej akcji i dośrodkowaniu Toneva strzelała Ślusarski - niestety: ponad poprzeczkę.

Przy piłce pokazał się też debiutujący w niebiesko-białych barwach Kebba Ceesay, który na boisku spędził godzinę. Gambijczyka zmienił Adrian Cieślak.

Nad stadionem w Neustadt rozpętała się burza - i nie chodziło o atak Niemców, ale o deszcz i pioruny. Sędzia posłał więc na kwadrans obie drużyny do szatni.

Deszcz odświeżył nieco lechitów. Kotorowski obronił strzał Wernera. Akcję zawiązali Tonev i Bereszczyński, jednak strzał 20-letniego napastnika zablokowali obrońcy Augsburga. Kolejne rozegranie Bułgara - tym razem do Bartka Ślusarskiego też nie przyniosła efektu.

Lech zafundował sobie honorową bramkę dopiero po faulu na Ślusarskim. Ślusarz sam wykonał jedenastkę i w 81 minucie posłał piłkę w dolny róg bramki Jentzscha.

FC Augsburg - Lech Poznań 3:1 (3:0)

Bramki: 0:1 Bance (18), 0:2 Sio (20), 0:3 Bance (28), 1:3 Ślusarski (81-karny)

Lech: Krzysztof Kotorowski - Kebba Ceesay (60. Adrian Cieślak), Hubert Wołąkiewicz (46. Tomasz Kędziora) , Manuel Arboleda (46. Marcin Kamiński), Jarosław Ratajczak (46. Luis Henriquez) - Mateusz Możdżeń (46. Jacek Kiełb), Rafał Murawski (46. Łukasz Trałka), Szymon Drewniak (46. Karol Linetty), Jakub Wilk (46. Aleksandar Tonev) - Gergo Lovrencsics (46. Bartosz Bereszyński), Vojo Ubiparip (46. Bartosz Ślusarski)