KROTOSZYN: Puchar Polski w sumo juniorów i seniorów [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 8 grudnia na hali sportowo-widowiskowej w Krotoszynie odbywa się Puchar Polski w sumo w kategoriach juniorskich i seniorskich. Zobaczcie zdjęcia.

Trzeba przyznać, że Puchar Polski, który odbył się w niedzielę, 8 grudnia ponownie został – jak każda impreza organizowana przez Towarzystwo Atletyczne Rozum – zorganizowany bardzo profesjonalnie. Ponad 150 zawodników i zawodniczek z różnych zakątków Polski mierzyło się o cenne medale i punkty rankingowe. Obecni byli również przedstawiciele naszych klubów.

Wśród juniorek TAR-u Krotoszyn dwa złote medale wywalczyła Lena Andrzejak (kat. 65 i 70 kg). Srebrne medale dorzuciła podwójnie zdolna Zuzanna Krystek (+75 kg i open).

Z Samsona Kobylin też na poziomie. Srebrne medale wywalczyły: Wiktoria Przewoźna (55 kg), Oliwia Kuś (60 kg), Ni-cola Śliwowska (65 kg) i Agata Jarka (70 kg). Brązowe krążki zdobyły z kolei: Wirginia Roszek (50 i 55 kg), O. Kuś (55 kg), W. Przewoźna (60 kg) i Weronika Szafraniak (open).

Srebrny medal wśród juniorów TAR-u zdobył Mikołaj Mrowiński (80 kg). Brązowe medale dorzucili: Kacper Wiatrak (70 kg) i M. Mrowiński (90 kg).

Z Samsona złoto wywalczyli: Mateusz Pieszak (60 kg) i Piotr Sikora (80 kg). Srebrne krążki to zasługa Dawida Leska (55 i 60 kg), Pawła Sikory (70 kg) oraz Michała Grzempowskiego (100 kg). Brąz: M. Grzempowski (90 kg) i Mikołaj Kandzierski (100 kg).

Żeby być najlepszym, a co oczywiście najważniejsze utrzymywać swoją sportową formę, należy solidnie trenować i udowadniać za każdym razem swoją gotowość startową. Wiedzą o tym doskonale seniorzy i seniorki, którzy w silnych składach zjawili się w Krotoszynie na tegorocznym Pucharze Polski.

W tej kategorii wiekowej mamy dziś do czynienia z silną rywalizacją, mocną obsadą i tak naprawdę wszystko pozostaje otwartą kartą. Do Krotoszyna zjechało kilkudziesięciu czołowych zawodników i zawodniczek, którzy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Profesjonalna kadra sędziowska i sama obecność prezesa Polskiego Związku Sumo podczas całości turnieju motywowała wszystkich do pokazywania swoich umiejętności na pełnych obrotach.

Nasze dwa kluby udowodniły, że liczą się w stawce najlepszych klubów w Polsce. Mimo braku czołowych zawodników TAR wśród seniorów wywalczył drużynowo trzecie miejsce, a Samson powtórzył to samo miejsce w kategorii seniorek.

Indywidualnie bardzo ładnie. W kategorii kobiet złoty medal w kat. open wywalczyła Aleksandra Rozum wygrywając w finale z Martą Wielebińską z Samsona. Z ciekawostek warto dodać, że Ola wraz z bratem Aronem od niedawna są ambasadorami i twarzami marki Yasumi – największej w Polsce sieci Instytutów Kosmetycznych i SPA z 15-letnią tradycją. Wróćmy jednak do zawodów. Aleksandra zdobyła jeszcze srebrny medal w kat. 65 kg, czyli swojej koronnej kategorii wagowej. Przegrała tam finał z dobrze znaną jej zawodniczką z LUKS Lubzina Magdaleną Macios. Drugie srebro zgarnęła Julia Jankowiak z Samsona Kobylin przegrywając finał w kat. 60 kg z Sylwią Kamińską z LUKS Lubzina.

Wśród seniorów złoty medal wywalczył Mateusz Konieczny z TAR (77 kg). W kat. 85 kg dołożył srebro. Jego kolega klubowy – Kacper Mikołajczyk dołożył kolejne srebro w open.

Z Samsona złoto w kat. 92 kg zdobył Patryk Swora. Brązowe krążki: Piotr Sikora (77 kg), Patryk Swora (85 kg) i Kacper Biedermann (85 kg).