Koszykówka - Open Florentyna pokonał młodzież z Władysławowa

Marek Blandzi
Młodzież z Władysławowa walczyła z Open Florentyną na miarę swoich możliwości
Młodzież z Władysławowa walczyła z Open Florentyną na miarę swoich możliwości J. Janecji/Open Florentyna
W zaległym meczu o mistrzostwo II ligi koszykówki Open Florentyna pokonał we Władysławowie outsidera rozgrywek SMS PZK-osz 86:65.

Początek środowego spotkania przebiegał dość niespodziewanie pod dyktando gospodarzy. Podopieczni Tomasza Jankowskiego, po celnym trafieniu Jakuba Garbacza, prowadzili 6:4, a w 5 minucie gry Nikodem Sirijatowicz sprawił, że miejscowi wygrywali 8:6. Minimalna, dwupunktowa, przewaga punktowa drużyny SMS PZK-osz utrzymywała się niemal do końca pierwszej kwarty meczu. Jeszcze bowiem w 8 minucie gospodarze prowadzili 12:10. Trafienie Jakuba Maksymiuka najwyraźniej jednak „podrażniło” lidera pleszewian – Marcina Sokłosę – bowiem po jego trafieniach Open Florentyna wygrał pierwszą kwartę 17:12.
W drugiej części pierwszej połowy drużyna gości wypracowała już sobie kilkupunktową przewagę, zwłaszcza dzięki celnym rzutom Jacka Sulowskiego. W 17 minucie właśnie po jego trafieniu zza linii 6.75m. pleszewianie wygrywali już 39:24. Ambitnie grający gospodarze zdołali jednak nieco zniwelować tę przewagę i po trafieniach Kacpra Radwańskiego na przerwę schodzili przy stanie 33:42 dla Open Florentyny.
Po przerwie podopieczni Andrzeja Kowalczyka nie pozostawili już jednak złudzeń rywalowi. Karol Dębski wespół z Wojciechem Żurawskim zupełnie „rozmontowali” defensywę gospodarzy, a dzieła „zniszczenia” tuż przed zakończeniem trzeciej kwarty dokonał Rafał Niesobski (68:45). W tym momencie szkoleniowiec Open Florentyny dał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności nominalnym rezerwowym. Również i oni nie zawiedli oczekiwań swojego trenera i spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. W 39 minucie meczu wynik punktowy dla przyjezdnych ustalił Adam Kaczmarzyk. Natomiast Borowski oraz Stanferd Sanny w samej końcówce meczu odrobili jeszcze co prawda pięć punktów, ale na niewiele to się już zdało ich drużynie, która musiała uznać wyższość lidera rozgrywek! W ten więc sposób Open odniósł w tym sezonie 21 zwycięstwo – w 21 ligowym meczu z rzędu!

SMS PZK-osz Władysławowo - Open Florentyna Pleszew 65:86 (12:17, 21:25, 12:26, 20:18)

SMS PZKosz: Maksymiuk 12, Witliński 10 (2x3), Sirijatowicz 9 (1x3), Jeszke 8, Borowski 7, Radwański 7, Sanny 5 (1x3), Leńczuk 3 (1x3), Garbacz 2, Trojan 2, Pandura 0

Open Florentyna: Żurawski 17, Dębski 16, Niesobski 11 (2x3), Stokłosa 11 (1x3), Sulowski 11 (1x3), Buczyniak 8 (2x3), Kaczmarzyk 6, Czech 4, Zyber 2, Michałek 0, Szymczak 0