Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarz wciąż niepokonani!

Marek Blandzi
Jakub Szymczak otrzymał od trenera szansę na występ w sobotnim meczu
Jakub Szymczak otrzymał od trenera szansę na występ w sobotnim meczu Open Florentyna
Pleszewscy koszykarze wciąż na fali wznoszącej. W sobotni wieczór we własnej hali gracze Open Florentyny wysoko wygrali z akademikami z Olsztyna 99:64 i w dalszym ciągu z kompletem zwycięstw na koncie znajdują się na czele tabeli!

Od początku meczu inicjatywę przejęli miejscowi. Po pierwszej kwarcie, dzięki trafieniu „za trzy” Rafała Niesobskiego, pleszewianie wygrywali 26:16. W drugiej części pierwszej połowy przyjezdnych do walki próbował poderwać Piotr Rosiński. W sukurs przyszedł mu Marcin Kowalewski, ale po pierwszych 20 minutach gry i tak zdecydowanie górą byli koszykarze Open Florentyny, którzy po celnym rzucie Tomasza Madziara prowadzili różnicą 20 punktów.
Tymczasem po trzech kwartach, dzięki trafieniu Niesobskiego, gospodarze wygrywali 78:43, a w ostatnich 10 minutach gry trener Andrzej Kowalczyk dał szansę pograć zmiennikom. Jeden z nich – Tomasz Zyber – w 37 minucie meczu spowodował, że Open Florentyna wygrywała już 90:56, ale przyjezdni nie poddawali się i za sprawą: Karola Obarka i Jarosława Andrusiewicza starali się mozolnie odrabiać straty.
Chwała za to chłopakom, ale powiem szczerze, w konfrontacji z pleszewianami nie mieliśmy żadnych szans... – uczciwie przyznał olsztyński szkoleniowiec. Open Florentyna jest poza zasięgiem wszystkich pozostałych zespołów, które występują w grupie A – dodał Rafał Kacprzak.
Cieszy mnie kolejna wygrana mojej drużyny – powiedział z kolei opiekun gospodarzy Andrzej Kowalczyk. W pierwszej połowie graliśmy nierówno, po przerwie było już znacznie lepiej i dlatego zasłużenie zdobyliśmy komplet punktów!
Więcej o tym meczu już we wtorkowej Gazecie Pleszewskiej.

Open Florentyna Pleszew – AZS UWM Olsztyn 99:64 (26:15, 26:15, 26:11, 21:23)

Open Florentyna Pleszew: Niesobski 21 (3x3), Żurawski 21, Dębski 13, Madziar 12 (2x3), Czech 11 (1x3), Gacek 8 (1x3), Stokłosa 6, Zyber 4, Kaczmarzyk 2, Buczyniak 1, Szymczak 0

AZS UWM Olsztyn: Kowalewski 20 (2x3), Rosiński 12, Andrusiewicz 10 (2x3), Obarek 9 (1x3), Kawałek 5, Kułakowski 4 (1x3), Chojnacki 2, Ćwirko 2, Markowski 0