Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kościan. Wakacyjne półkolonie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 [FOTO]

Andrzej Rajewicz
Kościan. Wakacyjne półkolonie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3
Kościan. Wakacyjne półkolonie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 Powiat Kościan
W dniach od 28 czerwca do 2 lipca 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie został zorganizowany jeden turnus półkolonii letnich „Wesołe profilaktyczne wakacje 2021”. Uczestniczyło w nim 90 dzieci z klas I-IV. Zajęcia prowadzone były w 6 grupach.

Półkolonie otrzymały wsparcie finansowe w wysokości 1600 złotych od Powiatu Kościańskiego w ramach programu „Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży”.

- Uczestnicy półkolonii brali udział w wielu ciekawych zajęciach zarówno o charakterze sportowym, profilaktycznym i artystycznym. Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościan dzieci mogły skorzystać z dwugodzinnych zajęć na basenie miejskim. Dobry klimat zajęć zachęcił dzieci do rekreacji, zabawy, aktywnego wypoczynku oraz twórczego myślenia – informuje starostwo powiatowe w Kościanie.

Dzieci poprzez różnego rodzaju gry i zabawy miały możliwość usprawniania swojej sprawności ruchowej oraz kształtowania postawy odpowiedzialnej za swoje zdrowie. Między zabawami uczestnicy pogłębiali swoją wiedzę na temat szkodliwości uzależnień. Odbyły się zajęcia profilaktyczne, na których w formie zabawy dzieci poznały zagrożenia cywilizacyjne tj. alkohol, nikotyna, narkotyki, czy dopalacze.

Uczniowie poprzez udział w zajęciach sportowych i grze terenowej rozwijali umiejętność współpracy w grupie, poczuli, że aktywność fizyczna wpływa na pozytywne nastawienie do życia i innych ludzi.

Półkolonie były także dla wszystkich okazją do odkrycia uroków gry w rozmaite gry planszowe. Zajęcia sensoryczne, muzyczne i zdrowotne przyniosły dzieciom wiele radości.

Wsparcie dla 9 organizatorów wypoczynku

Przypomnijmy, że finansowanie przez powiat różnych wydarzeń w wakacje czy ferie to już wieloletnia tradycja. O środki z budżetu powiatu mogą starać się różne podmioty takie jak stowarzyszenia, sołectwa, kluby sportowe, szkoły podstawowe czy urzędy gmin.

Na wsparcie w tym roku mogły liczyć ogólnodostępne imprezy sportowo – rekreacyjne o charakterze ponadgminnym dla dzieci i młodzieży, które potrwają nie mniej niż 3 kolejne dni. Mogą to być: półkolonie, obozy, rajdy piesze i rowerowe, zawody oraz inne zajęcia, podczas których prowadzone będą formy rekreacji ruchowej.

- Pomoc finansową od powiatu otrzymało 9 organizatorów letniego wypoczynku dzieci. W wyznaczonym terminie wpłynęło do starostwa 10 wniosków, ale jeden z nich był niezgodny z regulaminem programu - informuje starostwo powiatowe w Kościanie.

Łącznie na realizację programu „Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży” Zarząd Powiatu Kościańskiego przekazał 20 900 złotych. Najniższa kwota dofinansowania wyniosła 900 złotych, a najwyższa 4800 złotych.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto