Kolejny wygrany sparing Polonii Chodzież w Skokach

Piotr ŚlęzakZaktualizowano
Bednarz, Moskalik, Urbański, Purczyński i Kępczyński zdobyli dla Polonii 7 bramek

W środę 31 lipca Polonia Chodzież rozegrała mecz sparingowy w Skokach z tamtejszą Wełną, która gra w V lidze. Zawodnicy po krótkiej rozgrzewce rozpoczęli grę.

Zawodnicy Wełny rozpoczęli bardzo dynamicznie przeprowadzili kilkanaście groźnych akcji pod bramką Polonii, ale w 11 minucie Benjamin Bednarz przeprowadził kontratak podając do Radka Kępczyńskiego, a ten strzelił pierwszą bramkę dla Polonii. Niestety radość nie trwała długo bo minutę później gospodarze wyrównali. W 41 minucie Sebastian Purczyński z połowy boiska kopnął wysoką piłkę, która przeskoczyła bramkarza i wpadła do bramki gospodarzy na 1:2.

Po przerwie zawodnicy z Wełny zaczęli od kilku ataków, ale obrońcy Polonii Michał Piwiński i Dawid Chmielnicki byli nie do przejścia. W 63 minucie kilka podań i Michał Bentkowski podał do Wiktora Moskalika, a ten strzelił trzecią bramkę dla Polonii.
Poloniści coraz częściej i szybciej atakowali bo już w 65 minucie Benjamin Bednarz podszedł pod samą bramkę gości strzelając gola i podwyższając prowadzenie na 1:4. W końcu ujawnił się Adam Urbański, który w 75 minucie strzelił bramkę na 1:5 asystował Oskar Strumnik. Kolejne bramki dla Polonii padły jeszcze w 82 i 89 minucie na 1:6 i 1:7, pierwszą zdobył Adam Urbański, a drugą Wiktor Moskalik, a asystował przy obu Tomasz Lubański . W ostatnich sekundach meczu nastąpiła chwila nieuwagi i gospodarze zdobyli drugiego gola. Mecz zakończył się wynikiem 2:7, a kibiców był 42.
Sergiusz Grabowski trener Polonii: Trzeba się cieszyć z tego meczu. Zagraliśmy sparing z bardzo dobrą drużyną. Widać efekty treningu, widać, że drużyna realizuje założenia i plany gry i wierzę, że to przełoży się na grę w lidze. Witamy ponownie w zespole Sebastiana Purczyńskiego naszego wychowanka.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze