Kadeci Klubu Rugby Husaria Kalisz liderami rozgrywek. Seniorzy walczyli w Zduńskiej Woli. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Drużyna kadetów Klubu Rugby Husaria Kalisz brała udział w turnieju II Ligi Kadetów w rugby 10-osobowym, który odbył się w Łodzi. Kaliszanie w dobrym stylu wywalczyli zwycięstwo w tych zawodach i umocnili się na prowadzeniu w rozgrywkach. Ciekawie było też na turnieju seniorów w Zduńskiej Woli.

W turnieju udział brały trzy drużyny: MKS Pogoń Awenta Siedlce, Master Pharm Rugby Łódź oraz Klub Rugby Husaria Kalisz. W pierwszym meczu Husaria pokonała drużynę z Łodzi 14:5 (7:5 do przerwy). W drugim zwyciężyła 14:7 z zawodnikami z Siedlec (0:0 do przerwy). Kaliszanie wygrali turniej i umocnili się na pozycji lidera w II Lidze Kadetów. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna MKS Pogoń Awenta, a trzecia była ekipa gospodarzy. Po turnieju Husaria została zaproszona na mecz ligowy seniorów pomiędzy Master Pharm Rugby Łódź i Juvenią Kraków, który rozegrano na stadionie Widzewa.

Do bardzo ciekawego wydarzenia doszło 10 listopada w Zduńskiej Woli. Husaria pojechała na Turniej Rugby 7 z okazji Święta Niepodległości. W drużynie seniorów zadebiutował junior Mikołaj Chudziak. W zespole zagrał też jego ojciec Robert Chudziak. Młody debiutant zaliczył dwa przyłożenia oraz jedno podwyższenie, Husaria zajęła ostatecznie 4. miejsce w turnieju. Oprócz wspomnianych zawodników w barwach kaliskiej Husarii wystąpili Mateusz Kłosiński, Adrian Drymel, Łukasz Kaczmarek, Łukasz Kostecki oraz gościnnie Seweryn Grabarczyk.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]