Julia Małachowska rekordzistką Polski w pływaniu

Piotr ŚlęzakZaktualizowano
W dniach 27 do 30 czerwca w miejscowości Janina w Grecji zorganizowane zostały mistrzostwa Europy Seniorów w Pływaniu w Płetwach

W dniach 27 do 30 czerwca w miejscowości Janina w Grecji zorganizowane zostały mistrzostwa Europy Seniorów w Pływaniu w Płetwach, w których udział wzięło ponad 200 zawodników z kilkunastu krajów. W składzie polskiej reprezentacji w mistrzostwach udział wzięła Julia Małachowska z UKS Delfinek Chodzież, a trenerem całej reprezentacji został jej klubowy szkoleniowiec Bartosz Smaruj. Julia w swoim pierwszym starcie na dystansie 100 m po powierzchni z nowym rekordem życiowym zajęła 13 lokatę. W trzecim dniu mistrzostw na swoim koronnym dystansie Julia z czwartym czasem awansowała do finału 8 najlepszych kobiet w Europie, w finałowym starciu uplasowała się na 7 pozycji. W ostatnim dniu zmagań na greckiej pływalni na dystansie 50 m pod wodą ustanowiła nowy rekord Polski z czasem 0:17,25, zajmując wysokie 9 miejsce i tylko o 0,02s od miejsca gwarantującego udział w finale. Starty naszej zawodniczki należy uznać za bardzo udane.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze