Jak zadbać o swoje zdrowie i planetę? Myśl globalnie, działaj lokalnie! Poznaj tajniki zrównoważonego rolnictwa i sięgaj po to, co pewne

Materiał informacyjny Carrefour
Udostępnij:
Zdrowa i zbilansowana dieta to jeden z czynników, który wpływa na nasze samopoczucie i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby robiąc zakupy, sięgać po jakościowe produkty, pochodzące ze sprawdzonego źródła. Podziękuje Ci za to nie tylko Twój organizm, ale także... planeta! Na czym polega zrównoważone rolnictwo i gdzie warto zaopatrzyć się w żywność wysokiej jakości?

Jak zadbać o zdrową dietę? Kupuj to, co sprawdzone – ekologiczne i lokalne produkty to świetny kierunek

Dbasz o to, aby na Twoim talerzu znalazły się sprawdzone produkty, za którymi stoją lokalni producenci żywności? Los planety i innych nie jest Ci obojętny? Odpowiedzią na te potrzeby jest na przykład gama produktów Jakość z Natury dostępna w sklepach sieci Carrefour. To projekt rozwijany w Polsce już od blisko dwudziestu pięciu lat, który zakłada współpracę z najlepszymi małymi i średnimi rolnikami.

Stawiamy przede wszystkim na jakość i czerpiemy z tego, co powstaje wokół nas, tego, co jest dobre i naturalne. Dzięki temu możemy kontrolować każdy etap produkcji, by na Twoim talerzu znalazły się tylko zdrowe i sprawdzone produkty. – tłumaczą przedstawiciele marki.

Produkty z tej gamy charakteryzują się wysoką jakością, świeżością, smakiem i autentycznością. Co istotne, wyróżniają się też pełną identyfikowalnością „od pola do talerza”. Kupując oznakowane w ten sposób produkty, masz pewność, że wybierasz to, co dobre dla Twojego zdrowia, ale także środowiska i lokalnych dostawców.

„Od pola do talerza”. Carrefour stawia na lokalne produkty – tym razem z Wielkopolski

Firma Carrefour stale rozwija swoje kontakty z lokalnymi producentami żywności. Tym razem marka nawiązała współpracę z Grupą Producentów Warzyw Nowakowscy-Nowiccy z Wielkopolski. To rodzinna firma z Chłapowa, która działa w regionie od pokoleń. Ich gospodarstwo specjalizuje się w produkcji ziemniaków, a także marchwi, kapusty czy cebuli. Do tej pory ziemniaki marki Jakość z Natury do sklepów sieci Carrefour dostarczały dwie firmy – FH Bugaj z województwa łódzkiego oraz Białuty z województwa mazowieckiego.

Zdrowie, lokalność i troska o przyszłość. Dołóż swoją cegiełkę do rozwoju zrównoważonego rolnictwa w Polsce

Carrefour swoje działania opiera na trzech niezwykle istotnych filarach:

  • zdrowiu,
  • trosce o przyszłość,
  • lokalności.

Biorąc pod uwagę ostatni z nich, tak istotnym jest udostępnianie klientom wyboru regionalnych i jakościowych produktów, pochodzących od zaufanych polskich dostawców, takich jak Grupa Producentów Warzyw Nowakowscy-Nowiccy Sp. z o.o. Marka tym samym nie tylko inwestuje w rozwój oferty lokalnych produktów, ale także przyczynia się do rozwoju polskiego rolnictwa oraz lokalnej przedsiębiorczości. Sięgając po takie produkty, możesz dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju tej dziedziny.

Świadome wybory żywieniowe – podejmuj je dla swojego zdrowia i dobra planety. Pojedyncze decyzje mają znaczenie!

Działania podejmowane przez Carrefour mają zachęcić Polaków do bardziej świadomej konsumpcji. W tym celu firma od kilku lat pracuje nad transformacją żywieniową w naszym kraju.

Na początku 2018 roku marka ogłosiła ogólnoświatowy plan „Carrefour 2022”. Jego założeniem jest pomoc konsumentom w zmianie nawyków żywieniowych, edukacja oraz zapewnienie szerokiego dostępu do informacji o sprzedawanych produktach

W Polsce transformacja żywieniowa jest realizowana poprzez m.in.:

  • wdrożenie planu rolnictwa ekologicznego,
  • upowszechnianie żywności ekologicznej,
  • promocję produktów lokalnych i regionalnych,
  • długofalowe wsparcie dla rolników zainteresowanych przekształceniem upraw w ekologiczne.

Dotychczas skupialiśmy się na oferowaniu naszym klientom szerokiego wyboru produktów, od konwencjonalnych po ekologiczne. Jednak w kategorii ziemniaków, tak bardzo lubianych przez Polaków i często goszczących na naszych stołach, chcemy iść jeszcze dalej i zaoferować klientom wyłącznie produkty najwyższej jakości uprawiane zgodnie z filozofią rolnictwa zrównoważonego lub ekologicznego. To kolejny etap transformacji żywieniowej naszej sieci, której celem jest zachęcanie naszych rodaków do dokonywania bardziej świadomych wyborów żywieniowychtłumaczy Marek Lipka, Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy i Supply Chain Carrefour Polska.

Twoje wybory mają znaczenie. Sięganie po jakościowe produkty, pochodzące od sprawdzonych producentów nie tylko ma pozytywny wpływ na Twoje zdrowie, ale także na los naszej planety. Pamiętaj o tym, sięgając po produkty na sklepowych półkach.

Grupa Carrefour prowadzi politykę biznesu odpowiedzialnego społecznie

Carrefour Polska to sieć handlowa pod szyldem, której działa w Polsce ponad 900 sklepów, jest także właścicielem centrów handlowych oraz stacji paliw. Carrefour, jako jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, jest silną siecią, która posiada około 13 000 sklepów w ponad 30 krajach. Grupa liczy ponad 320 000 pracowników, którzy pracują wspólnie, aby Carrefour został światowym liderem transformacji żywieniowej, oferując wszystkim klientom produkty spożywcze wysokiej jakości. Grupa prowadzi politykę biznesu odpowiedzialnego społecznie, który opiera się na trzech filarach: zwalczaniu wszelkich form marnotrawstwa, ochronie bioróżnorodności oraz wsparciu dla partnerów firmy.

Dodaj ogłoszenie