Hubertus w Budzyniu. Rozpoczęły się zbiorowe polowania

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
W sobotę 9 listopada na Ostoi Szaraka w Budzyniu odbył się Hubertus

W sobotę 9 listopada na Ostoi Szaraka w Budzyniu odbył się Hubertus czyli pierwsze zbiorowe polowanie po świętym Hubercie patronie myśliwych. Punktualnie o godzinie 8 rano prowadzący polowanie i jednocześnie Łowczy Koła Łowieckiego Szarak Grzegorz Simiński odegrał sygnał „ Zbiórka myśliwych” i wszyscy myśliwi i naganka ustawili się w jednym szeregu. Następnie usłyszeliśmy sygnał „ Powitanie” i łowczy rozpoczął odprawę, czyli sprawdzono listę obecności, omówiono wszystkie zasady polowania i sprawdzono dokumenty. Po odprawie odegrano sygnał „ Apel na łowy” i myśliwy pojechali na miejsce polowania, które potrwa do południa.

Koło Łowieckie Szarak w Budzyniu powstało w 1949 roku i w tym roku przypada 70 lecie działalności. Z tej właśnie okazji odbędą się uroczystości w piątek 22 listopada. Koła Szarak w Budzyniu tworzy 37 członków w tym jedna kobieta. Prezesem jest Wojciech Wróblewski, łowczym jest Grzegorz Simiński, sekretarzem Ireneusz Chmiel i skarbnikiem Sławomir Kamiński.
W niedzielę 10 listopada w kościele NMP w Chodzieży o godzinie 16.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji myśliwych ziemi chodzieskiej.

Sklepowy patriotyzm, to polska specjalność.

Wideo

Dodaj ogłoszenie