Hadała i Szołdra to gwiazdy sparingu Sokół- Korona

Piotr Ślęzak
Marcin Hadała zdobył 5, a Kuba Szołdra 6 bramek.

W środę 24 lipca na stadionie w Szamocinie rozegrano mecz towarzyski pomiędzy Sokołem Szamocin, a Koroną Stróżewo. Obie drużyny testują nowych zawodników, ale już niedługo trzeba będzie pojąć decyzję, gdzie się gra.
Obie drużyny zaczęły ostro, szybkie piłki, dużo akcji, ale trochę bardziej poszczęściło się zawodnikom Korony, bo w 11 minucie Marcin Hadala zdobył pierwszą bramkę na 0:1 dla Stróżewa. W 28 minucie Marcin Hadała okiwał bramkarza i zdobył drugą bramkę dla Korony. Zawodnicy z Szamocina po krótkich wskazówkach trenera zaczęli grać innym systemem i to przyniosło efekt. Piękną akcją przeprowadził Kuba Szołdra zdobywając w 35 minucie bramkę dla Sokoła na 1:2, chwilę później bo 41minucie Kuba Szołdra podał do Kacpra Małachowskiego, a ten zdobył wyrównującą bramkę. Jeszcze przed przerwą Marcin Hadała wbił trzecią bramkę dla Korony.
Po przerwie ponownie w 50 minucie Kuba Szołdra zdobył jedną bramkę dla Sokoła. Grający rewelacyjnie Marcin Hadała z Korony jeszcze dwa razy trafiał do bramki Sokoła w 70 i 88 minucie, zdobywając tym samym 5 bramek w jednym meczu. Spotkanie było bardzo ładnym widowiskiem i zakończyło się wygraną Korony 3:5. Mecz obejrzało 41 kibiców.

W ubiegłym tygodniu Sokół Szamocin rozegrał mecz towarzyski z drużyną GLKS Sadki, który wygrał 7:4. Dla Sokoła bramki zdobyli: oczywiście Kuba Szołdra-4, Daniel Spychalski, Kacper Małachowski i Robert Bartkowiak po jednej. Tym samym Kuba Szołdra zdobył w dwóch meczach 6 bramek.