Grupa Amica wsparła Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym

Materiał informacyjny Q&A Communications
Uczniowie dostali świetny sprzęt – i już na nim gotują! Ta szkoła wygląda zupełnie inaczej niż większość polskich szkół zawodowych. Zamiast topornych pomocy naukowych służących wielu poprzednim pokoleniom uczniów, ma nowoczesne wyposażenie, pozwalające na naukę współczesnych zawodów. Zamiast zapachu smarów i starych imadeł, oferuje uczniom w czasie przerw miejsce odpoczynku w postaci eleganckiego patio. W szkolnej kuchni natomiast królują od niedawna nowoczesne i praktyczne sprzęty marki Amica.

Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym, bo o nim mowa, kształci m.in. techników robotyków, techników mechatroników, magazynierów logistyków, operatorów maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, ale też piekarzy i cukierników. W każdym z zawodów i specjalności zapewnia profesjonalnie wyposażone warsztaty i możliwość nie tylko nauki na miejscu, ale też praktykowania w znakomitych wielkopolskich firmach. Bo taka właśnie była idea utworzenia szkoły, propagowana przez Tarnowskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, skupiające lokalne firmy, dokładające starań do promowania wielkopolskich marek.

Nic więc dziwnego, że tarnowska szkoła nawiązała współpracę z Grupą Amica, chcąc pozyskać niektóre elementy wyposażenia kuchni. Świetna jakość wyrobów z fabryki we Wronkach jest szeroko znana, więc skoro przyszli cukiernicy i piekarze mają być przygotowani do pracy na najlepszym sprzęcie, używanym także w firmach, w których w przyszłości przyjdzie im pracować – to dokonano słusznego wyboru. Amica chętnie uczestniczy w takich projektach edukacyjnych, ma także doświadczenie w wyposażaniu kuchni i stołówek szkolnych (prowadzi m.in. konkurs Kolorowe Stołówki), chętnie więc podjęła zaproszenie!

– Zawsze cieszymy się, mogąc wesprzeć młodzież w nauce. Przekazywane przez nas sprzęty dzięki swojej funkcjonalności są przydatne w nauce zawodów, które młodzi ludzie w przyszłości będą z pasją wykonywać: w cukiernictwie czy gastronomii. Chcemy też, by szkoły były przyjaznym miejscem do nauki, dlatego wspieramy je nie tylko sprzętowo, ale też w innych formach – mówi Michał Rakowski, członek zarządu ds. finansowych i zasobów ludzkich Grupy Amica.

2 czerwca Michał Rakowski oficjalnie przekazał szkole piekarnik parowy, płytę indukcyjną, okap, zmywarkę, kuchenkę mikrofalową, czajnik i blendery. Z tego prezentu cieszyła się nie tylko Agata Herda, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, Ryszard Balcerkiewicz, prezes Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, czy Olaf Makiewicz, prezes Zarządu Ośrodka Wypoczynkowego Olandia wspierającego szkołę, ale również uczniowie. I co ważne, ci ostatni od razu mogli prezent wypróbować, razem z kucharzami zaproszonymi przez Olandię – Mikołajem Reyem i Pawłem Ludkiem! W efekcie nauczyciele i uczniowie zasiedli do degustacji, na którą złożyły się delikatna i sprężysta polędwiczka upieczona sous-vide, sezonowa kolorowa marchewka, zielone szparagi, piklowane rzodkiewki i „pęczotto”, czyli pęczak przygotowany jak risotto.

– Rozpoczęcie współpracy z Grupą Amica to radość dla naszej szkoły i mamy nadzieję na inspirujące wspólne przedsięwzięcia – zapewnia Agata Herda. – Staramy się jak najlepiej wyposażać pracownie zawodowe w naszej szkole i kształcić w atrakcyjnych, a zarazem potrzebnych zawodach, do których należą właśnie kucharz i cukiernik.
Pozyskanie nowego mecenasa szkoły jest dla placówki dobrym prognostykiem na przyszłość. Grupa Amica, do której należy zakład we Wronkach, jest bowiem wiodącym europejskim producentem sprzętu gospodarstwa domowego – i to z ponad 70-letnim doświadczeniem! W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem.

– Szkoła w Tarnowie Podgórnym realnie kształci w zawodach – zapewnia Michał Rakowski, członek zarządu ds. finansowych i zasobów ludzkich Grupy Amica. – Ma potencjał i na pewno będzie zasilać rynek pracy absolwentami dobrze przygotowanymi do zadań w firmach branży spożywczej. Cieszę się, że i my możemy uczestniczyć w jej sukcesach.

Wideo

Dodaj ogłoszenie