Grońsko. Zwłoki policjanta w lesie. Przeprowadzono już sekcję zwłok. [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Grońsko. Zwłoki policjanta w lesie. W środę odbyła się sekcja zwłok 38-letniego policjanta, którego zwłoki znaleziono w poniedziałek w kompleksie leśnym pod Lwówkiem Wielkopolskim.

Grońsko. Zwłoki policjanta w lesie - zobacz zdjęcia!

[AKTUALIZACJA]

Jak powiedziała nam rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur Prus, wyniki sekcji zwłok policjanta będą znane najwcześniej w poniedziałek.

- Sekcja odbyła się, jednak biegli przyślą nam jej pisemne uzasadnienie. Wiadomo tylko, że mężczyzna zginął od rany postrzałowej. Na razie nic więcej w tej sprawie nie mogę powiedzieć - powiedziała nam w rozmowie telefonicznej.

Śledczy rozpatrują dwie wersje wydarzeń. Jedna z nich zakłada, że policjant popełnił samobójstwo, druga natomiast nie wyklucza udziału w zdarzeniu osób trzecich, które mogły przyczynić się do śmierci policjanta.

Przypomnijmy. W poniedziałek w lesie przy trasie K-92 na obrzeżach miejscowości znaleziono zwłoki około 38-letniego policjanta, funkcjonariusza Posterunku Policji w Lwówku Wielkopolskim.

Policjant pełnił tego dnia służbę w pojedynkę. Do „bazy” miał zjechać o 16, jednak od około godziny 13 kontakt z funkcjonariuszem się urwał. Nie odpowiadał na wezwania dyżurnego, nie można było również dodzwonić się na jego telefon komórkowy.

Około godziny 16 zwłoki policjanta znaleziono w środku lasu obok oznakowanego radiowozu, którym patrolował teren. Mężczyzna miał ranę postrzałową.

We wtorek około godziny 14 w lasku pod Grońskiem policjanci nadal prowadzili działania w miejscu, w którym znaleziono zwłoki. Mieszkańcy Lwówka i okolic zgłosili nam, że widzieli krążący tam niebieski śmigłowiec policyjny.

Dodać należy, że 31 maja także w kompleksie leśnym w Grońsku znaleziono zwłoki mężczyzny z przestrzeloną głową, a przy nich pistolet domowej roboty. Do dziś jednak nie udało się ustalić kim jest denat, ani jak zginął. W 2011 roku około 30 kilometrów od Grońska, w Lutolu Suchym w lesie znaleziono zwłoki zamordowanej w Anglii obywatelki Litwy.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie