GRAN PRIX DANII - Zabrakło kilku centymetrów

Jacek Portala
Szwed Andreas Jonsson wygrał finałowy wyścig o Wielką Nagrodę Danii. Na torze Parken, największego i reprezentacyjnego stadionu w Kopenhadze, w ostatnim i najbardziej prestiżowym wyścigu sobotniego wieczoru kapitan ...

Szwed Andreas Jonsson wygrał finałowy wyścig o Wielką Nagrodę Danii. Na torze Parken, największego i reprezentacyjnego stadionu w Kopenhadze, w ostatnim i najbardziej prestiżowym wyścigu sobotniego wieczoru kapitan reprezentacji Szwecji pokonał Duńczyka Nickiego Pedersena, lidera klasyfikacji generalnej IMŚ po czterech rundach, Australijczyka Leigh Adamsa i Polaka Tomasza Golloba. Kapitan biało-czerwonych walkę o najniższy stopień podium przegrał z Kangurem dosłownie o błysk szprychy.

Dla 36-letniego Tomasza Golloba, czterokrotnego (0-1-3) medalisty klasyfikacji generalnej Grand Prix był 31. już start w wielkim finale (urodzony w Bydgoszczy młodszy z rodu, 10-krotnie w swojej karierze triumfował w finałowym wyścigu).
Po pierwszych dwóch seriach wyścigów rundy zasadniczej Gollob miał tylko 1 punkt. Najpierw musiał uznać wyższość Grega Hancocka i Jarosława Hampela, a w 8. gonitwie przegrał wyraźnie z Leigh Adamsem (lider leszczyńskich Byków i zdobywca tegorocznej Wielkiej Nagrody Szwecji był najlepszym zawodnikiem rundy zasadniczej), Rune Holtą i młodym Duńczykiem Kennethem Bjerre, ścigającym się na torze stadionu Parken z „dziką kartą”.