Górnik Wałbrzych na inaugurację postraszył rywali. Rozbil Spartę Ziębice 6:1!

Paweł Gołębiowski
Górnik Wałbrzych pokonał 6:1 Spartę Ziębice
Górnik Wałbrzych pokonał 6:1 Spartę Ziębice Paweł Gołębiowski
Piłkarze Górnika Wałbrzych znakomicie rozpoczęli rundę rewanżową w klasie okręgowej. W niedzielę, 17 marca pokonali na swoim boisku aż 6:1 Spartę Ziębice.

Taki wynik potwierdza świetną dyspozycję podopiecznych trenera Adriana Mrowca. Górnik bowiem podczas zimowej przerwy w rozgrywkach wygrał dziewięć z dziesięciu spotkań sparingowych.

Teraz ekipa wzmocniona ostatnio kilkoma wartościowymi zawodnikami zwyciężyła wysoko, chociaż przez wiele minut pojedynku grała w osłabieniu. Już bowiem w 25. minucie czerwona kartką ukarany został Norbert Zioła i opuścił boisko.

Wtedy Górnik prowadził już 1:0 po trafieniu Mateusza Sobiesierskiego. Sobiesierski do przerwy strzelił jeszcze jednego gola i Górnik prowadził 2:0. Po zmianie stron goście zdobyli kontaktowego gola, jednak wałbrzyszanie jeszcze cztery razy posłali piłkę do ich bramki.

Górnik - Krzyżaniak, Kobylański (83 Koniec), Rytko, Michalak (80 Rosicki), Ziiatdinov (60 Krawczyk), Korba, Zioła , Sobiesierski, Nowak, Tłuścik (63 Wyszyński)

Trener Adrian Mrowiec

Bramki dla Górnika: Mateusz Sobiesierski (12, 44, 61, 76 min), Dariusz Michalak (69), Jakub Wyszyński (89)

Kadra Górnika Wałbrzych - Wiosna 2024

Bramkarze - Sebastian Kubiak (ur.1994), Aleksander Krzyżaniak (2003), Aleksander Kocoń (2007), Dominik Pytlak (2006)
Obrońcy - Dariusz Michalak (1990), Jan Rytko (1991), Marcin Kobylański (1995), Oktawian Koniec (2004), Kacper Stec (2006), Dawid Rosicki (1993), Sebastian Domek (2005), Eryk Migacz (2005), Alan Raczyński (2006), Stanislav Vishnitski (1993)
Pomocnicy - Aldeir Andrade (1991), Oskar Nowak (2005), Michał Krynicki (2002), Bartłomiej Laskowski (2005), Fabian Rogaczewski (2007), Mateusz Sobiesierski (1997), Norbert Zioła (2005), Piotr Krawczyk (1999), Martin Bartoszak (2007), Szymon Wiejacki (2006), Konrad Korba (2004), Vadym Ziiatdinov (2004)
Napastnicy - Dominik Janik (2006), Dominik Tłuścik (2003), Jakub Wyszyński (2004),