Gipsar na tarczy

Ryszard Binczak
Nate Erdmann zdobył wczoraj 9 punktów - FOT. RYSZARD BINCZAK
Po dwóch meczach pierwszej rundy play-off koszykarze Gipsaru Ostrów przegrywają z Turowem Zgorzelec 0:2. O ile w pierwszym spotkaniu walczyli o zwycięstwo do ostatnich minut, to w drugim stracili szanse na korzystny ...

Po dwóch meczach pierwszej rundy play-off koszykarze Gipsaru Ostrów przegrywają z Turowem Zgorzelec 0:2. O ile w pierwszym spotkaniu walczyli o zwycięstwo do ostatnich minut, to w drugim stracili szanse na korzystny rezultat już po dziesięciu minutach i ostatecznie przegrali 65:85.

Wczorajszy mecz z Turowem rozpoczął się fatalnie dla ostrowian. Do 4. minuty wynik trzymał Nate Erdmann, który trafiał raz za razem za trzy punkty. Gospodarze szybko jednak rozszyfrowali te akcje i zaczęli odcinać skrzydłowego Gipsaru od podań. Za to w ekipie Turowa festiwal strzelecki rozpoczął Thomas Kelati, którego wspierał dzielnie Krzysztof Roszyk. To właśnie ci dwaj gracze wyprocowali szesnastopunktową przewagę gospodarzy po pierwszej kwarcie – 30:14. W kolejnej odsłonie gracze Stali próbowali zniwelować przewagę. Nawet po części im się to udało.