Gala sekcji żeglarskiej Międzychodzkiego Towarzystwa Turystyki i Sportów Wodnych - jaki to był rok dla młodych i starszych żeglarzy?

Krzysztof Sobkowski
Gala sekcji żeglarskiej MTTiSW - Start Port 28.12.2018

Wągrowiec- Sylwester 2018 - pokaz laserowy na Rynku
Gala sekcji żeglarskiej MTTiSW - Start Port 28.12.2018 Wągrowiec- Sylwester 2018 - pokaz laserowy na Rynku Krzysztof Sobkowski
Gala sekcji żeglarskiej Międzychodzkiego Towarzystwa Turystyki i Sportów Wodnych odbyła się w piątek 28 grudnia w Starym Porcie. Jaki to był rok dla młodych i starszych żeglarzy?

W ostatnich dniach grudnia w Starym Porcie w Międzychodzie odbyła się gala podsumowująca rok pracy sekcji żeglarskiej Międzychodzkiego Towarzystwa Turystyki i Sportów Wodnych. Jaki to był rok dla międzychodzkiego żeglarstwa?

W 2018 roku międzychodzcy żeglarze wzięli udział w 37 regatach organizowanych w całej Polsce w różnych klasach. 49 razy zawodnicy z Międzychodu stawali na podium: 26 razy z klasy Omega, 12 razy z klasy Cadet i 11 razy z klasy Optymist.

- Najważniejsze nasze osiągnięcia w 2018 roku to Mistrzostwo Polski w klasie Omega standard zdobyte przez załogę POL 13 w składzie: Romuald Knasiecki, Sebastian Knasiecki, Martyna Knasiecka i I miejsce w Pucharze Polski zdobyte przez tę załogę; I miejsce w klasyfikacji juniorów w klasie Omega standard zdobyte przez załogę POL 279 w składzie: Grzegorz Mrówka, Marianna Talarek i Bartosz Gil oraz 14 miejsce w klasyfikacji generalnej; II miejsce w klasyfikacji juniorów w klasie Omega standard zdobyte przez załogę POL 224 w składzie: Magdalena Piepiora, Karolina Gierczyńska i Julia Gierczyńska oraz 15 w klasyfikacji generalnej (to była jedyna całkowicie żeńska załoga w Pucharze Polski i Pucharze Ziem Zachodnich); na 23 miejscu ulokowała się załoga POL 236 w składzie: Paweł Piepiora, Bożena Skwarska, Maciej Buśko – wylicza prezes stowarzyszenia, Paweł Piepiora.

To jednak nie jedyne sukcesy sekcji żeglarskiej. Wśród nich należy zaznaczyć, że w Pucharze Ziem Zachodnich w klasyfikacji generalnej VI miejsce zajęła załoga POL 236 w składzie: Paweł Piepiora, Małgorzata Piepiora i Sławomir Pastok; VII miejsce w klasyfikacji generalnej i II w klasyfikacji juniorów zajęła załoga POL 279 w składzie: Grzegorz Mrówka, Marianna Talarek i Bartosz Gil; VIII miejsce w klasyfikacji generalnej i III w klasyfikacji juniorów zajęła załoga POL 224 w składzie: Magdalena Piepiora, Karolina Gierczyńska i Julia Gierczyńska.

Podczas gali podsumowano także starty zawodników w ramach Pucharu Sekcji Żeglarskiej, który jest podsumowaniem wszystkich występów zawodników w sezonie 2018. W klasie Optymist pierwsze miejsce zajął Maciej Dreczka, drugie Tomasz Talarek, a trzecie Aleksandra Buśko. W klasie Finn wyróżniono Michała Sekuterskiego. W klasie Cadet pierwsze miejsce zajęli Bartosz Haryjan i Kornelia Pospieszała, drugie Oliwia i Jakub Biel, a trzecie Konrad i Jan Habiera. W klasie Omega pierwsze miejsce zajęła załoga POL 224 w składzie: Magdalena Piepiora, Karolina Gierczyńska i Julia Gierczyńska, drugie załoga POL 279 w składzie: Grzegorz Mrówka, Marianna Talarek i Bartosz Gil, a trzecie załoga POL 236 w składzie: Paweł Piepiora, Bożena Skwarska, Sławomir Pastok, Małgorzata Piepiora i Maciej Buśko. W klasyfikacji generalnej sterników Pucharu Sekcji pierwsze miejsce zajęła Magdalena Piepiora z klasy Omega. Puchar odebrała z rąk ubiegłorocznej zwyciężczyni – Aleksandry Klimek. Drugie miejsce zajął Maciej Dreczka z klasy Optymist, a trzecie Bartosz Haryjan z klasy Cadet.