Finał Jeździeckiego Pucharu Powiatu Chodzieskiego - Junior 2019

Piotr Ślęzak
W minioną sobotę 21 września na terenie Ośrodka Jeździeckiego Tenisowego Hotel Sypniewo Fundacja Karino zorganizowała finałowy odcinek Jeździeckiego Pucharu Powiatu Chodzieskiego.

Na rozpoczęcie tradycyjnie rozegrany został konkurs Pony Games dla najmłodszych adeptów jeździectwa. W zabawie uczestniczyło ponad dwadzieścioro dzieci, którym po zakończonej konkurencji osobiście gratulacje i nagrody wręczył Starosta Chodzieski Mirosław Juraszek.
W kolejnym konkursie Debiuty również dedykowanym początkującym adeptom sztuki jeździeckiej udział wzięło dziesięcioro dzieci.

Kolejnym konkursem klasy mini LL z przeszkodami o wysokości 60 cm o nagrodę firmy Orange rozpoczęła się główna część zawodów, w której dzieci do lat 15 walczyły o punkty do klasyfikacji generalnej JPPCH 2019. Zwyciężył Sławomir Bramowicz, na miejscu drugim ulokowała się Gabriela Jacygrad a miejsce trzecie należało do Julii Ciesielskiej w konkursie udział wzięło 40 par.
Kolejny konkurs dwufazowy klasy LL z przeszkodami o wysokości 80 cm o nagrodę sklepu Bruge zwyciężył January Włoch przed Zuzanną Ziętarą i Aleksandrą Lauk.
W końcu przyszedł czas na konkurs Grand Prix Sypniewa gdzie na zwycięzcę czekała nagroda samochód Peugeot 5008 na weekend, którą ufundowała firma Auto Club Peugeot Poznań. W tym konkursie bezkonkurencyjna okazała się Ania Kępa, która nie dość, że wygrała ten konkurs na koniu Orinoko, to również miejsce trzecie należało do niej w parze z koniem Mohito. Na miejscu drugim w tym konkursie zameldowała się Dominika Patalan.

W ostatnim konkursie o wzrastającym stopniu trudności z Jokerem najlepszy okazał się January Włoch, miejsce drugie zajęła ponownie Dominika Patalan a na miejscu trzecim uplasował się Janusz Kiciński.
Po zakończeniu rozgrywek przyszedł czas na rozstrzygnięcie końcowej klasyfikacji Jeździeckiego Pucharu Powiatu Chodzieskiego. Ostatecznie zwycięstwo i nagroda w postaci udziału w obozie jeździeckim w Stajni Czahary prowadzonej przez Małgorzatę Ciszek-Lewicką oraz Marka Lewickiego Mistrza Polski z roku 2013 ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Chodzieży otrzymała z rąk Prezesa Banku Dariusza Bugajskiego Anna Kępa. Miejsce drugie zajęła Barbara Jasińska odbierając nagrodę ufundowaną przez firmę Archi-Graf z Piły (weekend w stajni Czahary) którą wręczył osobiście fundator Janusz Kiciński. Na miejscu trzecim uplasowała się Julia Ciesielska, której nagrodę pod nieobecność fundatora Pana Adama Kubackiego z firmy Komfort wręczył Członek Zarządu Banku Spółdzielczego w Chodzieży Dominik Micek. Pamiątkowe puchary wręczył i gratulacje złożył osobiście Starosta Chodzieski Mirosław Juraszek.

Była to już trzecia edycja Jeździeckiego Pucharu Powiatu Chodzieskiego organizowana przez Fundację Karino pod patronatem Starosty Chodzieskiego, Wójtów Gminy Budzyń i Chodzież oraz Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani