EKSTRAKLASA - Wygrały szczęśliwie

Wiesław Łuczak
Monika Ciecierska (w białym stroju) grała w sobotnim meczu wyjątkowo nieskutecznie - FOT. JANUSZ ROMANISZYN
To miał być dla koszykarek poznańskiego INEA/AZS bardzo łatwy mecz, ale wcale takowym się nie okazał. Gospodynie zagrały bardzo słabo. Wygrały 73:62 (14:15, 24:7, 14:23, 21:17). lecz swoją postawą mocno rozczarowały.

SMS/PZKosz Łomianki to zespół złożony z utalentowanych zawodniczek, które trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego. W tym sezonie nie zdołały wygrać meczu, w Poznaniu też nie zwyciężyły, ale toczyły ze zdecydowanie bardziej doświadczonym zespołem akademiczek przez wiele minut wyrównaną walkę. A to z tego powodu, że gospodynie zagrały bardzo słabo. Trudno powiedzieć, czy było to efektem zbagatelizowania rywala, czy też bardzo ciężkich treningów w minionym tygodniu.
Zawiedli się wszyscy ci, którzy sądzili, że od początku dominować będą na parkiecie akademiczki. Było odwrotnie. Wprawdzie pierwsze punkty zdobyły poznanianki, ale rywalki odrobiły straty i po rzucie Magdaleny Bibrzyckiej objąły prowadzenie 5:3 i to one były w pierwszej kwarcie zespołem minimalnie lepszym. Miejscowe grały fatalnie, na boisku panował chaos, nawet z najbardziej dogodnych pozycji nie potrafiły trafić do kosza. „Co wy robicie, co wy robicie” – skandowali kibice INEA/AZS.