EKSTRAKLASA - Mogą być nawet czwarte

Wiesław Łuczak
Koszykarki poznańskiego INEA/AZS, by zająć piąte miejsce po rundzie zasadniczej musiały pokonać w Łodzi ŁKS/Siemens. Zadanie wykonały, wygrały zdecydowanie 69:43 (21:14, 22:8, 16:11, 10:10) i teoretycznie mają szansę ...

Koszykarki poznańskiego INEA/AZS, by zająć piąte miejsce po rundzie zasadniczej musiały pokonać w Łodzi ŁKS/Siemens. Zadanie wykonały, wygrały zdecydowanie 69:43 (21:14, 22:8, 16:11, 10:10) i teoretycznie mają szansę nie tylko na piąte, ale nawet na czwarte miejsce.

Początek meczu był bardzo wyrównany, żaden z zespołów nie potrafił wywalczyć sobie przewagi. W ósmej minucie był remis 12:12, siedem punktów w tym okresie meczu zdobyła Natalia Waligórska. Końcówka pierwszej kwarty toczyła się jednak pod dyktando poznanianek. Lepiej zbierały piłki, w obronie bardzo dobrze grała Reda Aleliunaite-Jankowska. Za trzy punkty trafiła Monika Sibora, do kosza trafiły Natalia Mrozińska oraz Joanna Jarkowska i akademiczki objęły prowadzenie 21:14 po pierwszej kwarcie.