EKSTRAKLASA - Moc emocji

Wiesław Łuczak

Kto przyszedł na sobotni mecz koszykarek poznańskiego INAE/AZS z zespołem Nova Trading Toruń, ten z pewnością nie żałował. Wprawdzie poziom spotkania nie był najwyższy, ale emocji nie brakowało. Poznanianki wygrały 86:81 (26:19, 10:16, 16:17, 19:19, 15:10), ale dopiero po dogrywce.

Dla obu zespołów mecz ten miał ogromne znaczenie. Poznaniankom zapewniał praktycznie miejsce w czołowej ósemce, toruniankom jedynie zwycięstwo stwarzało jeszcze szansę, by znaleźć się w gronie zespołów, które walczyć będą o medale. Gdy po wyrównanym początku akademiczki w ósmej minucie objęły prowadzenie 21:12, zdawało się, że odniosą łatwy sukces. Pierwszą kwartę wygrały wyraźnie, a była to zasługa przede wszystkim znakomicie dysponowanej Moniki Ciecierskiej. Zawodniczka ta w pierwszej kwarcie zdobyła 11 punktów, później też grała dobrze, dowodząc po kilku słabszych występach, że nadal stać ją na wiele.