EKSTRAKLASA - Błędy wysokich

Wiesław Łuczak
Koszykarki INEA/AZS jedynie w pierwszej kwarcie zagrały dobrze. Druga była już fatalna i ona zadecydowała o wysokiej porażce poznanianek w Brzegu. Cukierki/Odra wygrały 96:78.

Dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie. Wygrana INEA/AZS praktycznie zapewniała miejsce w czołowej ósemce, odbierając z kolei szanse zespołowi gospodarzy. Poznanianki rozpoczęły ten mecz obiecująco. W pierwszej połowie, to one częściej przeważały. Dobrze w początkowych minutach spisywała się Natalia Waligórska, po rzucie Moniki Sibory za trzy akademiczki w piątej minucie prowadziły 16:11.