„E-Nasz Region”: nowa jakość dzięki rewitalizacji

Redakcja
W Wielkopolsce, obok tętniących życiem ośrodków miejskich, nadal występują zdegradowane obszary i niszczejące kwartały dzielnic, które czekają na interwencję. Rewitalizacja wspierana z puli WRPO 2014+ ma to zmienić. Na czym polega i dlaczego kluczową rolę odgrywają w niej mieszkańcy? O tym wszystkim piszemy w e-magazynie „Nasz Region” (nr 8).

Ukazał się ósmy numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

„Nawet postawienie ławki w parku wielokrotnie powoduje, że ludzie nie są zadowoleni. Bo albo chcieli ławkę w innym miejscu, albo zamiast ławki lampę. To pokazuje, że kluczowe jest, by pracować z ludźmi, a nie dla ludzi” – mówi Magdalena Popłońska-Kowalska, ekspert ds. polityki społecznej. Przeczytaj wywiad „Działajmy z ludźmi, a nie dla ludzi” i przekonaj się, że rewitalizacja to nie tylko wizerunkowe zmiany placów czy budynków.

Wielkopolska potrzebuje dobrze wykwalifikowanych pracowników. Kuźnią prawdziwych zawodowców są Centra Kształcenia Zawodowego, które powstały w Ostrowie Wielkopolskim i Swarzędzu. Odwiedziliśmy te miejsca z kamerą. Obejrzyj film, a także przeczytaj artykuł „Wykształcony absolwent, kompetentny pracownik” i przekonaj się, że wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt placówki mogą kształcić przyszłych fachowców, tak potrzebnych na rynku pracy.

Jak zwykle, w naszym wydawnictwie nie zabraknie innych artykułów, filmów czy materiałów audio o WRPO 2014+. Polecamy! Obejrzyj bezpłatny e-magazyn „Nasz Region” – kliknij https://wrpo.wielkopolskie.pl/e-biuletyn/2018/8/index.html

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Po co nam Polski Ład?

Wideo

Dodaj ogłoszenie