DOMINET BANK EKSTRALIGA - Zlekceważyli beniaminka

Ryszard Binczak
Po serii trzech zwycięstw – z Czarnymi Słupsk, Śląskiem Wrocław i Anwilem Włocławek – ostrowianie przegrali z beniaminkiem ekstraklasy Kagerem Gdynia 68:78. Kiedyś jednak ta dobra passa musiała się skończyć.

Koszykarze Gipsaru byli zdecydowanym faworytem tej potyczki. I rozpoczęli mecz jak na faworytów przystało. Po trzech minutach prowadzili 10:0. Wydawało się, że szykuje się prawdziwa rzeź niewiniątek. Pewnie i sami zawodnicy Stali uznali, że teraz już pójdzie z górki, gdyż przez kolejne minuty pudłowali niemiłosiernie. W 8. minucie był już remis 15:15. W końcówce pierwszej kwarty jeszcze się zmobilizowali i wygrali ją 21:15.