DOMINET BANK EKSTRALIGA - Kres złej passy

Ryszard Binczak
Koszykarze Gipsaru/Stali Ostrów Wielkopolski przerwali wreszcie złą passę. Po dwóch porażkach z rzędu, tym razem po bardzo dobrym meczu pokonali Polpak Świecie 77:66 i zakończyli pierwszą rundę rozgrywek na czwartym ...

Koszykarze Gipsaru/Stali Ostrów Wielkopolski przerwali wreszcie złą passę. Po dwóch porażkach z rzędu, tym razem po bardzo dobrym meczu pokonali Polpak Świecie 77:66 i zakończyli pierwszą rundę rozgrywek na czwartym miejscu.

Przed meczem z Polpakiem Świecie, tak naprawdę nikt nie wiedział na co stać drużynę Gipsaru/Stali Ostrów Wielkopolski. Nawet trener Andrzej Kowalczyk był pełen obaw. Początek spotkania nie ułożył się po myśli stalowców. Po dwóch celnych rzutach za trzy – Kevina Hamiltona i Roberta Skibniewskiego – goście prowadzili 6:2. Koszykarze Gipsaru odrabiali straty do ósmej minuty. Po rzucie zza linii 6,25 metra Tony’ego Akinsa po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 14:13.