Dominacja pod koszami

Wiesław Łuczak
W derbowym meczu ekstraklasy koszykarek sensacji nie było. W Arenie poznański INEA/AZS pokonał Dudę/PWSZ Leszno 66:51. Poznanianki przystąpią do play- off z piątej pozycji, leszczynianki będą musiały bronić się przed ...

W derbowym meczu ekstraklasy koszykarek sensacji nie było. W Arenie poznański INEA/AZS pokonał Dudę/PWSZ Leszno 66:51. Poznanianki przystąpią do play- off z piątej pozycji, leszczynianki będą musiały bronić się przed degradacją.

Początkowo lepiej prezentowały się koszykarki Dudy/PWSZ, które po rzucie Nikity Bell prowadziły 13:8, a w piątej minucie, gdy trafiła Edyta Krysiewicz było nawet 15:8 dla beniaminka. Poznanianki w tym okresie grały słabo w obronie, przez pięć minut straciły aż piętnaście punktów. Jednak w końcówce kwarty zdołały się zmobilizować i po rzucie Moniki Ciecierskiej za trzy punkty na dziesięć sekund przed końcem objęły prowadzenie 22:20.
Druga kwarta zdecydowanie należała do gospodyń i ona rozstrzygnęła o końcowym rezultacie. Poznanianki miały ogromną przewagę pod tablicami, mimo tego, że słabiej grała Reda Aleliunaite-Jankowska. Sporo piłek zebrała jednak Joanna Jarkowskia, a wspomagała ją Natalia Mrozińska. Dość powiedzieć, że przed przerwą INEA/AZS zdołał zebrać 23 piłki, a rywalki aż dziesięć mniej.