Andrzej Rogoziński, burmistrz, Wolsztyn

Redakcja

Andrzej Rogoziński,
45 lat

burmistrz Wolsztyna

8 lat pracy na stanowisku burmistrza; 12 lat stanowisko zastępcy burmistrza
Wolsztyński Blok Wyborczy

Budowa krytej pływalni, wielofunkcyjnych boisk sportowych ( m.in. przy ul. Ogrodowej i „ORLIK” przy ul. Komorowskiej, obecnie realizowane boiska na terenach wiejskich w ramach programów unijnych : PROW i LIDER), systematyczna modernizacja stadionu MOSIR (obecnie przygotowany projekt w ramach programu tzw. „Orlików lekkoatletycznych”, budowa Szlaku Żurawiego wokół Jez. Wolsztyńskiego; rozbudowa Gimnazjum w Kebłowie, budowa sali sportowej we Wroniawach, budowa Szkoły Podstawowej w Karpicku, rozbudowa Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego w Obrze m.in. o część biblioteczną, poza tym bieżące remonty wszystkich 20 placówek, co roku od 6-10 mln zł na remonty dróg. Dzięki tym środkom modernizacja ulic w Wolsztynie: Słowackiego - Konopnicka, uliczka od 5 Stycznia do jeziora, Sienkiewicza - Mickiewicza, Marcinkowskiego - Ogrodowa, budowa ulic: Sadowa, Pogodna, Graniczna, Źródlana, Żwirowa, Wybickiego, Garbarska,a na wsiach m.in. Jeziorna, Leśna w Karpicku, Nowa, Słoneczna i Szkolna we Wroniawach, osiedle jednorodzinne w Starym Widzimiu, Chorzemin- Zapłocie, Berzyna, Młyńska i Kolonia w Kebłowie, Adamowo - Piekiełko, Powodowo, Nowa Dąbrowa, Nowy Widzim, Cmentarna w Obrze itd. Rozbudowa sieci ścieżek rowerowych ( m.in. Niałek Wielki - Obra, Komorowo - Adamowo), remonty chodników i budowa parkingów ( m.in. Wodna,„łąki”, ul. Kusocińskiego w Wolsztynie, Berzyna), zagospodarowanie zaniedbanych placów na terenie miasta (Plac Partnerstwa Miast, Plac Hoene –Wrońskiego, „łąki”, byłe targowisko Lipowa Gajewskich). Ponadto dalsza rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej na najbardziej odległych terenach wiejskich ( m.in. Stara Dąbrowa, Gościeszyn, Adamowo, Stary Widzim, Nowy Widzim, Nowa Dąbrowa, Tloki),
g)modernizacja systemu odprowadzania wód deszczowych z terenu miasta, udział finansowy i inicjatywa w zakresie inwestycji na drogach innych zarządców ( m.in. Rondo Powst. Wlkp i Armii Krajowej, drogi wojewódzkie: Wolsztyńska - Wroniawy, Fabryczna w Wolsztynie, Wczasowa w Karpicku, modernizacje dróg powiatowych: Stary Widzim – Kębłowo - Swiętno, Gajewskich - Wschowska – Drzymały w Wolsztynie. Ponadto uzbrajanie terenów pod inwestycje gospodarcze ( m.in. Powodowo, Berzyna), rozwój budownictwa komunalnego – m.in. adaptacja budynku warsztatowo -socjalnego pozyskanego od PKP na wielorodzinny budynek komunalny, uzbrajanie kolejnych terenów pod zabudowę szeregową na Berzynie.
Największym osiągnięciem jest duża skuteczność w pozyskiwaniu środków unijnych i pozabudżetowych, krajowych oraz niski poziom zadłużenia gminy mimo znaczących corocznych nakładów na inwestycję.
6. Niestety, stanęliśmy w miejscu z rozbudową monitoringu w Wolsztynie. Przeszkodą w dalszej rozbudowie tego systemu jest brak środków w budżecie policji na pokrywanie kosztów jego eksploatacji. Mam nadzieję, że kolejne lata będą lepsze pod tym względem i monitoring w Wolsztynie zostanie rozbudowany o nowe elementy, które z jednej strony wyposażą policję w bardzo skuteczne narzędzie pracy, a z drugiej strony dadzą mieszkańcom kolejnych terenów miasta poczucie większego bezpieczeństwa.

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie