18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Akcja "Patriotycznie zakręceni". Prezydent: każde pokolenie musi znaleźć swoją definicję patriotyzm

ST
Laureaci plebiscytu Patriotycznie Zakręceni z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim oraz Dorotą Stanek, prezes zarządu Grupy Polskapresse.
Laureaci plebiscytu Patriotycznie Zakręceni z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim oraz Dorotą Stanek, prezes zarządu Grupy Polskapresse. fot. Piotr Smoliński
Udostępnij:
Akcja "Patriotycznie zakręceni". - Żeby było lepiej i piękniej, milej i fajniej, żeby można się czuć dobrze „Patriotycznie Zakręconym” - podsumował akcję "Patriotycznie Zakręconych" Bronisław Komorowski podczas uroczystego spotkania w Pałacu Prezydenckim 2 maja w Warszawie.

„Patriotycznie Zakręceni” to przede wszystkim ludzie, którzy angażują się na rzecz środowisk lokalnych jednocześnie propagując postawy patriotyczne. Podczas akcji promowane były idee nowoczesnego patriotyzmu. Akcję „Patriotycznie Zakręceni” prowadziły media grupy Polskapresse przez ostatnie pół roku.

Akcja "Patriotycznie Zakręceni" - zwieńczenie działań w Pałacu Prezydenckim

Dorota Stanek, prezes Grupy Wydawniczej Polskapresse przekazała na ręce Prezydenta RP „Księgę Dumy Lokalnej”, czyli zbiór wspomnień i rozważań na temat patriotyzmu lokalnego.
- Przede wszystkim chciałabym podziękować wszystkim, bo uważam, że patriotyzm to nasza codzienność -powiedziała prezes Polskapresse, Dorota Stanek.

Na spotkaniu zwieńczającym koniec akcji, Prezydent Bronisław Komorowski mówił o współczesnym patriotyzmie. Komorowski podkreślił też wyjątkowość okazji w związku ze świętowaniem 25-lecia wolności Polski oraz 10-lecia Polski w Unii Europejskiej.

- To dla mnie prawdziwa przyjemność i radość móc się spotkać z „Patriotycznie Zakręconymi”. Jestem przekonany, że każde pokolenie musi znajdować swój własny pomysł i sposób definiowania i realizowania postaw patriotycznych. Inny był patriotyzm naszych pradziadów, dziadów, naszych rodziców, inny będzie moich dzieci, bo przecież zmienia się Polska i uwarunkowania – powiedział Prezydent Polski, Bronisław Komorowski.

Zobacz serwis: PATRIOTYCZNIE ZAKRĘCENI - KLIKNIJ!
- Powinniśmy myśleć o tym, jak wyrazić patriotyzm dnia współczesnego, współczesnej Polski. (…) Dzisiaj te dwadzieścia pięć lat, w których urosło nowe pokolenie to Polska, która jest krajem normalnym, rozwijającym się i krajem ludzi szczęśliwych.(…)To jest wielki problem, żebyśmy potrafili zachować szacunek dla poprzednich form wyrazu patriotycznego – dodał Prezydent.

Bronisław Komorowski podziękował za inicjatywę plebiscytu oraz wyraził nadzieję kontynuacji projektu. Zapewnił też, że w przyszłości z chęcią będzie patronem takiej akcji.
- Powinniśmy zbudować patriotyzm radości, dumy, ale także szczęścia. Taki radosny, który byłby patriotyzmem tyle samo dziękczynnym i budującym pozytywne relacje między ludźmi. Dziękuję Państwu za pomoc i wysiłek w działaniu mającym na celu kształtowanie postaw, które by wyrażały radość i dumę z faktu, że żyjemy w tym kraju. I także budowało postawę odpowiedzialności za to, żeby było lepiej i piękniej, milej i fajniej, żeby można się czuć dobrze „Patriotycznie Zakręconym” – podsumował Bronisław Komorowski.

Prezydent wspomniał też, że lokalny patriotyzm to nowe zjawisko i warto dbać o najbliższe otoczenie. Podziękował laureatom plebiscytu i docenił ich działania. Na zakończenie spotkania wspomniał też o tym, że patriotyzm rozpoczyna się od najbliższej rodziny.

Sprawdź serwis: PATRIOTYCZNIE ZAKRĘCENI - KLIKNIJ!

W spotkaniu poza Prezydentem i Panią Prezes Grupy Wydawniczej Polskapresse uczestniczyli m.in. laureaci plebiscytu „Patriotycznie Zakręceni”, zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta - Sławomir Rybicki , minister Olgierd Dziekoński oraz dziennikarze i członkowie grupy wydawniczej.

Wśród wyróżnionych z poszczególnych regionów znaleźli się m.in. grupa HejtStop!, czy autor portalu historia.org.pl

Spotkanie z Prezydentem Bronisławem Komorowskim poprowadziła Joanna Pazio, rzecznik prasowy grupy Polskapresse.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie