AKADEMIA SŁOWA - Kolejna porażka budzi duży niepokój

Marek Lubawiński
Piłkarze Akademii Słowa Poznań doznali drugiej z rzędu porażki w rozgrywkach o mistrzostwo pierwszej ligi futsalu. Po ubiegłotygodniowej porażce we własnej hali z Hurtapem Łęczyca, poznaniacy nie potrafili ...

Piłkarze Akademii Słowa Poznań doznali drugiej z rzędu porażki w rozgrywkach o mistrzostwo pierwszej ligi futsalu. Po ubiegłotygodniowej porażce we własnej hali z Hurtapem Łęczyca, poznaniacy nie potrafili zrehabilitować się przed własną publicznością, przegrywając z PA Nova Gliwice 3:4 (0:1).

W poprzednim sezonie futsaliści Akademii Słowa wywalczyli srebrny medal. Po pięciu kolejkach tego sezonu wygląda na to, że trzeba będzie zadowolić się lokatą w środku tabeli. W grze poznańskiego zespołu nastąpiła niezrozumiała zmiana. Brakuje determinacji, obserwując grę Klaudiusza Hirscha i jego kolegów odnosi się wrażenie, że nie ma w zespole atmosfery radości, tak charakterystycznej dla Akademii Słowa w poprzednich sezonach. Zbyt wcześnie na wyciąganie ogólnych wniosków, ale wydaje się, że nastąpiło zmęczenie materiału. Wszyscy, bez wyjątku, grają słabiej niż w poprzednim sezonie.

Dwie ostatnie porażki, a także remis z beniaminkiem w Warszawie, powinny stanowić sygnał ostrzegawczy.Początek spotkania z drużyną z Gliwic nie zapowiadał fatalnego końca. Poznaniacy mieli przewagę, stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką rywala, ale zabrakło skuteczności i gola niespodziewanie zdobyli goście. Po przerwie poznaniacy szybko odrobili stratę po strzale Klaudiusza Hirscha, ale potem przyjezdni dwukrotnie trafili do poznańskiej bramki.
W 29. minucie kontaktowego gola zdobył Bartosz Łeszyk, po chwili jednak czerwoną kartką został ukarany Daniel Lebiedziński. Gliwiczanie wykorzystali osłabienie poznaniaków i zdobyli czwartą bramkę.

Gdy do końca zostało siedem minut poznaniacy wycofali bramkarza i grali z przewagą. Do końca meczu udało się jednak zdobyć tylko jedną bramkę (Karol Bartkowiak). A potem był smutek...

Akademia Słowa Poznań - PA Nova Gliwice 3:4 (0:1). Bramki: dla Akademii Słowa: Klaudiusz Hirsch (23), Bartosz Łeszyk (29), Karol Bartkowiak (37); dla PA Nova: Dariusz Brauhoff 2 (25, 30), Sebastian Wiewióra (12), Błażej Korczyński (28). Akademia Słowa: Jankowski, Mielcarek D. Pieczyński, Zibert, Hirsch, Ł. Pieczyński, Szuba, Bartkowiak, Łeszyk, Hoeft, Lebiedziński, Bochiński.