30 strażaków rywalizowało w miejsko-gminnym turnieju w ping-ponga

Julia Krawczyk
Pleszew Miasto Otwarte
Pleszewscy druhowie znów rywalizowali w tenisie stołowym. Do miejsko-gminnego turnieju zgłosiło się ponad 30 strażaków. Najliczniejszą grupę reprezentowała OSP w Sowinie Błotnej. Drużynowo zwyciężył Kowalew.

Miejsko-Gminny Turniej Tenisa Stołowego OSP po raz kolejny odbył się w Taczanowie Drugim. W szranki stanęło 33 strażaków OSP z Grodziska, Kowalewa, Rokutowa i Sowiny Błotnej.

Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: najmłodszej Kadet do 14 lat, Junior 15-25 lat, Senior od 26 do 50 lat oraz Senior Starszy powyżej 51 lat.

W pierwszej z nich triumfował reprezentant OSP Sowina Błotna Dawid Hańczkowiak. Najlepszym Juniorem został Grzegorz Kałużny z OSP Rokutów. W kategorii Senior zwycięstwo wywalczył reprezentant OSP Kowalew Jacek Nowak. Najlepszym Seniorem Starszym natomiast został także strażak z Kowalewa Jan Bandosz. W kategorii drużynowej najlepiej w ping – ponga zagrała Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalewie.

OSP Grodzisko

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Pleszewie przy współudziale OSP Sowina Błotna.

Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymali puchary, dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy. Fundatorem pucharów i dyplomów był Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie, zaś ich wręczenia dokonali: Wiceprezes Zarządu Oddziału M-G ZOSP RP dh Leszek Kołaski oraz Sędzia Główny Turnieju – Marek Biernat. Turniej zakończył wspólny poczęstunek, o który zadbała OSP w Sowinie Błotnej.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Pleszew