Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Teatry w Poznaniu: Te miejsca warto odwiedzić po epidemii! Zobacz, gdzie w Poznaniu obejrzysz spektakle [PRZEWODNIK PO TEATRACH W POZNANIU]

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
Prezentujemy szczegółowy wykaz teatrów w Poznaniu, do których warto udać się po epidemii, by obejrzeć spektakle teatralne.
Prezentujemy szczegółowy wykaz teatrów w Poznaniu, do których warto udać się po epidemii, by obejrzeć spektakle teatralne. Paweł Miecznik
Dzięki naszemu zestawieniu teatrów w Poznaniu, sprawdzisz, gdzie po zakończeniu rządowych obostrzeń w wyniku epidemii obejrzysz spektakle teatralne. Prezentujemy kompletną listę poznańskich teatrów – zarówno tych dużych, jak i kameralnych.

W Poznaniu istnieje 13 teatrów z własną siedzibą lub działających w jednym miejscu na stałe. Każdy z nich może pochwalić się ciekawym i odrębnym programem. Warto sprawdzić, gdzie się znajdują i czym się charakteryzują. Poniżej znajdziecie szczegółowy wykaz teatrów w Poznaniu, do których warto udać się po epidemii, by obejrzeć spektakle teatralne.

TEATRY W POZNANIU [Adresy, dane kontaktowe, szczegółowe informacje]

TEATR WIELKI

O teatrze: To jeden z najpopularniejszych i jednocześnie największych teatrów w Poznaniu. Posiada 874 miejsc, 3 balkony i 3 loże. Spektakle w nim wystawiane są od 1919 roku. Jego dyrektorką jest Renata Borowska-Juszczyńska.

TEATR NOWY

O teatrze: Poznański teatr dramatyczny, w którym spektakle odbywają się w trzech odrębnych salach – Dużej Scenie (365 miejsc), Scenie Nowej (150 miejsc) i Trzeciej Scenie (78 miejsc). W obecnym kształcie Teatr Nowy działa od 1973 roku, choć powstał już w 1923 roku.

TEATR POLSKI

O teatrze: To najstarszy teatr w Poznaniu, działający od 1875 roku. Warto podkreślić, że dysponuje aż czterema scenami – Dużą Sceną, Malarnią (scena kameralna na 100 osób), Galerią (scena na małoobsadowe spektakle na 40 osób) oraz Piwnicą pod Sceną (przestrzeń otwarta).

TEATR MUZYCZNY

O teatrze: Teatr rozpoczął działalność w 1956 roku, wówczas jako Państwowa Operetka Poznańska. Od 2013 roku dyrektorem teatru, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, jest Przemysław Kieliszewski.

POLSKI TEATR TAŃCA

O teatrze: Pierwszym dyrektorem Polskiego Teatru Tańca, założonego w 1973 roku, był Conrad Drzewiecki. W latach 1988-2017 jego dyrektorką była Ewa Wycichowska, zaś obecnie kieruje nim Iwona Pasińska.

TEATR ANIMACJI

O teatrze: To jeden z najsłynniejszych teatrów lalkowych w Polsce. Istnieje od 1945 roku, jednak w Centrum Kultury Zamek działa od 1978 roku. Od 2017 roku kieruje nim Piotr Klimek.

SCENA ROBOCZA

O teatrze: To poznański teatr dla wymagającego, bardziej poszukującego widza. Warto jednak podkreślić, że Scena Robocza to nie tylko spektakle, ale również szereg innych wydarzeń, takich jak spotkania z artystami czy warsztaty.

SCENA NA PIĘTRZE

O teatrze: Scena na Piętrze to poznański teatr impresaryjny, który działa w ramach Estrady Poznańskiej od 27 marca 1979 roku. – To z jednej strony nazwa teatru, a z drugiej miejsce w którym odbywają się najróżniejsze imprezy artystyczne: spektakle, koncerty, występy kabaretowe – podkreślają przedstawiciele Sceny.

REPUBLIKA SZTUKI TŁUSTA LANGUSTA

O teatrze: W tym miejscu odbywają się nie tylko spektakle, ale wiele wydarzeń związanych z innymi dziedzinami sztuki. Jak podkreślają twórcy Republiki Sztuki Tłusta Langusta, to „kulturalna przestrzeń w samym centrum miasta, otwarta na inicjatywy i przyjazna spotkaniom”.

MÓJ TEATR

O teatrze: Mój Teatr to prywatny teatr z salą na 50 miejsc dla widzów, którzy cenią sobie bardziej kameralne spektakle. Za jego utworzenie odpowiada Marek Zgaiński. Teatr działa nieprzerwanie od 2011 roku.

TEATR U PRZYJACIÓŁ

O teatrze: To przykład jednego z bardziej oryginalnych teatrów znajdujących się w Poznaniu. Jego historia rozpoczęła się w 2003 roku i od początku związana jest z niemniej kameralnym miejscem – Kawiarnią Literacką U Przyjaciół. To teatr, który stawia na literaturę i społeczność.

KINO TEATR APOLLO

O teatrze: Kino Teatr Apollo prezentuje zarówno spektakle teatralne, jak i seanse filmowe. To ciekawy przykład łączenia dwóch dziedzin sztuki, które koegzystują ze sobą w dwóch salach (389 i 88 miejsc).

TEATR CORTIQUÉ ANNY NIEDŹWIEDŹ

O teatrze: Teatr Anny Niedźwiedź to przede wszystkim efektowne widowiska, w których główną rolę odgrywają tancerze, akrobaci oraz śpiewacy. W budynku znajduje się sala na 300 miejsc i – co warto podkreślić – szkoła baletowa.

STUDIO TEATRALNE BLUM

O teatrze: Teatr powstał w 2003 roku, a jego założycielami są Lucyna Winkel i Artur Szych. Ciekawostką jest, że to pierwszy polski teatr tworzący przedstawienia dla dzieci poniżej trzeciego roku życia.

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto