Wybierz region

Wybierz miasto

  Znajdujesz się w serwisie tematycznym:

  Patriotycznie Zakręceni Wielkopolskie

  .

  Czytaj najnowsze artykuły, oglądaj zdjęcia oraz filmy. Wybierając dziedzinę "Patriotycznie Zakręceni Wielkopolskie" masz szybki dostęp do najciekawszych treści o tej tematyce.

  Patronat

  Akcja pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

  "Patriotycznie Zakręceni" zmieniają Polskę

  11 listopada w gazecie i portalu internetowym Nasze Miasto ruszyła akcja "Patriotycznie Zakręceni". Jej ideą będzie pokazanie patriotycznych zachowań w codziennym życiu poprzez dbanie o swoje najbliższe otoczenie.

  Podczas trwania całej akcji będziemy szukać ludzi świadomych historii swojego regionu. Społeczników biorących udział w ważnych lokalnych wydarzeniach. Osób, które wchodząc do sklepu najpierw szukają produktów wytwarzanych przez miejscowych producentów. Opiszemy zakręconych właścicieli restauracji oraz gospodynie domowe, którzy gotują, promują, a w końcu serwują regionalne potrawy. Tych, którzy po pracy budują społecznie place zabaw na swoich osiedlach, ale i pasjonatów polskiej motoryzacji, myśli technicznej, czy przyrody. Zakręconych trenerów, społecznie zachęcających dzieci do czynnego uprawiania sportu i animatorów kultury, tworzących w swoich miejscowościach grupy teatralne. Pasjonatów kręcących filmy, ale i tych organizujących festiwale promujące lokalna historię, sztukę, miejscowe produkty.

  Będziemy was namawiać do wypełniania kwestionariuszy patriotycznych, dzięki którym poznamy wasze zdanie na temat nowoczesnego patriotyzmu. Zgłaszajcie się do nas, a my opisując waszą postawę, zdefiniujemy jak dzisiaj wygląda patriotyzm. Patriotyzm nowoczesny, ale i "zakręcony".

  Jesteśmy pewni, że nam się uda. To, że w naszych miejscowościach nie brakuje osób "patriotycznie zakręconych" potwierdziły ankiety, które wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przeprowadziliśmy wśród mieszkańców całego kraju.

  "Liczę, że uczestnicy akcji wniosą do jej projektu, a zarazem wpiszą w nasze realia wiele wartościowych inicjatyw obywatelskich" – napisał w liście do naszych Czytelników Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, który objął honorowy patronat nad akcją "Patriotycznie Zakręceni".

  - Rafał Wąsowicz, Redaktor Naczelny Nasze Miasto

  Badania opinii społecznej na temat postrzegania patriotyzmu przez Polaków przeprowadza na zlecenie redakcji Nasze Miasto Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  Polecane

  ogłoszenia
  zobacz ofertę

  Lokalne oferty

  koniec bloku ogłoszeń
  Wypełnij kwestionariusz patriotyczny!