Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ekonomik podsumował rywalizację w Rowerowej Stolicy Polski. WIDEO

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Wideo
od 16 lat
W czwartek, 12 października, po raz kolejny w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gnieźnie odbyło się spotkanie ”Rowerem z Wielkopolski przez Kujawy na Pomorze” z cyklu z ciekawymi ludźmi i sympatykami turystyki.

Ekonomik podsumował rywalizację w Rowerowej Stolicy Polski

Gościem spotkania był Witosław Szczepankiewicz, członek Klubu Turystyki Rowerowej Genesis przy PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie, lider w treningach i finale Rowerowej Stolicy Polski w Polsce i Gnieźnie, mistrz szachowy międzynarodowych i polskich mistrzostw w grze korespondencyjnej. Witosław Szczepankiewicz w przeciągu 30 dni przejechał rowerem ponad 6,5 tys. km (średnio 219 km dziennie), okrążając prawie dwa razy Polskę dookoła.

- W Rowerowej Stolicy Polski wystartowałem po raz czwarty. W tych czterech edycjach, jeśli chodzi o Gniezno, zawsze stałem na podium. Nie myślałem, że będę zdolny do takiego wyczynu. W tegorocznej edycji byłem 7. w skali kraju i 1. w Gnieźnie. Kiedyś grałem w szachy i to, co łączy ten sport z kolarstwem, to czasochłonność. Brakowało mi aktywności fizycznej. Co prawda, jeździłem na rowerze, ale nie były to takie dystanse, jak teraz. Na duży plus oceniam infrastrukturę rowerową, którą teraz mamy w Gnieźnie - rowery miejskie czy ścieżki rowerowe. Duża w tym zasługa pana prezydenta i Szymona Drzewieckiego z Urzędu Miejskiego. Wiadomo, że czego Miasto by nie zrobiło, to zawsze będzie za mało. Natomiast w Gnieźnie się to bardzo poprawiło, liczmy na więcej!

- przyznaje Witosław Szczepankiewicz.

Szymon Drzewiecki z Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, który jest koordynatorem rywalizacji Rowerowej Stolicy Polski w Gnieźnie, opowiedział o nowych rowerach typu cargo.

W drugiej części spotkania uhonorowano szkolnych pasjonatów dwóch kółek, którzy aktywnie uczestniczyli w rowerowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Laureaci Drużyny Ekonomika:
Bartosz Szulc absolwent 2023; Julia Łenska, 4 TE; Jakub Frąckowiak, 3 TI; Maksym Bukowski, 2 b TI; Oliwier Rosiak, 2 b TI; Patryk Kudławiec, 2 b TI; Antoni Laukstedt, 4 TE; Mikołaj Mikuła, 2 b TL; Krzysztof Machiński, 2 b TL; Aleksandra Izbińska, 4 TLp; Igor Rychert, 5 TLP; Adam Genge, 2 b TL; Kaludia Trzosek, 2 TE; Piort Janas, 2 b TI, Malwina Walasiak, 5 TE.

od 16 lat

Ostatnią nagrodą, tym razem za zaangażowanie dla całej klasy, która wykręciła w czerwcowej rywalizacji najwięcej kilometrów była Zielona Karta, którą otrzymała klasa 2 b TL. Laureaci dzisiejszej ceremonii uzyskali gratulacje i podziękowania. Serdeczne podziękowania skierowano również pod adresem pozostałych członków drużyny Ekonomika, czyli do wszystkich uczniów, absolwentów, rodziców, pracowników i sympatyków ZSE za każdy przejechany kilometr dla Gniezna i szkoły. Na zakończenie dla wszystkich zebranych wystąpiły dziewczęta ze szkolnej drużyny cheerleaderek Cheer&Dance.

- Nasi uczniowie brali udział w wycieczkach rowerowych i sami w wolnym czasie czy też dojeżdżając lub wracając ze szkoły uruchamiali aplikację "Aktywne Miasta" i w ten sposób kręcili kilometry dla Ekonomika. Jedni brali udział bardzo chętnie, innych trzeba było zachęcać dodatkową oceną. Większość młodzieży jest niepełnoletnia, więc rower jest dla nich tanim środkiem transportu

- mówi Wioletta Nowaczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gnieźnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto