Zwrot akcyzy za paliwo dla rolników zakupione w tym roku Zwrot akcyzy za paliwo dla rolników zakupione w tym roku

Zwrot akcyzy za paliwo dla rolników zakupione w tym roku (© Archiwum NM)

Od 1 sierpnia do 31 sierpnia rolnicy w całej Polsce mogą składać wnioski o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze kupione w tym roku.

Od 1 sierpnia do 31 sierpnia rolnicy w całej Polsce mogą składać wnioski o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze kupione w tym roku.

Wniosek o zwrot części zapłaconej akcyzy za paliwo rolnicze należy złożyć do końca sierpnia 2017 roku. Rolnicy odpowiednie dokumenty składają w urzędach gmin, gdzie znajdują się ich gospodarstwa. Oprócz wypełnionego wniosku, rolnicy muszą również dostarczyć do urzędu oryginały lub kopie faktur VAT potwierdzających zakup oleju napędowego. Przypominamy, że faktury muszą być wystawione na rolników, którzy ubiegają się o zwrot. Limit zwrotu podatku w 2017 roku wynosi 86 złotych na każdy 1 ha użytków rolnych. Jakiś czas temu rolnicy domagali się zwiększenia stawek, ale ministerstwo się na podwyżkę nie zgodziło.

W przypadku gdy rolnik, poza własnymi hektarami dysponuje również gruntami dzierżawionymi, wówczas może wystąpić o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze wykorzystywane do uprawy, dodatkowych dzierżawionych hektarów. Należy jednak to dodatkowo zgłosić do wniosku. Rolnik nie musi mieć przy tym umowy dzierżawy w formie pisemnej. Zgodnie z Kodeksem Cywilnym zwrot podatku przysługuje dzierżawcy, również w przypadku jeżeli dzierżawi on grunty na podstawie cywilnej, ustnej umowy.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!