Ulica Kraszewskiego w końcu będzie przejezdna! Po ponad rocznym wyłączeniu z ruchu "Krasza" zostanie otwarta 14 sierpnia. Zmieni się też organizacja ruchu w tym rejonie Jeżyc.

- Od 14 sierpnia ulica Kraszewskiego zostanie otwarta w obu kierunkach - powiedział Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Zmieni się też organizacja ruchu w tym rejonie Jeżyc. Jak? Udrożniony zostanie wjazd w ul. Sienkiewicza. Nadal zamknięta będzie Zwierzyniecka.

Na starą trasę wrócą autobusy nr 64, ale na tramwaje będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Na przystankach „Zwierzyniecka” i „Kraszewskiego” zaczną się one zatrzymywać pod koniec miesiąca (najprawdopodobniej 25 sierpnia).

Jednak otwarcie wyremontowanych ulic oznacza też zwiększony ruch. Szczególnie problematyczne znów okazało się skrzyżowanie Dąbrowskiego z Kościelną i Kraszewskiego. Zimą, po interwencjach mieszkańców wyłączono tam światła. To udrożniło wiecznie korkującą się krzyżówkę.

Od 14 sierpnia nie skręcimy z ul. Kościelnej w lewo na Dąbrowskiego. Będą to mogły zrobić jedynie autobusy MPK. Kierowcy będą musieli dojechać Poznańską do Kochanowskiego i tam włączyć się do ruchu, lub skręcić w prawo i zawrócić np. w ul. Staszica.

W lewo na Dąbrowskiego nie skręcimy też wyjeżdżając z Kraszewskiego (znów wyjątkiem będą pojazdy MPK).

W zależności od sytuacji nie jest wykluczone wprowadzenie kolejnych zmian.

ZOBACZ TEŻ

Pogoda na 10.08 i dwa kolejne dniŹródło: tvn meteo

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!