Złotowianka Jolanta Surma na IX Kongresie Kobiet w Poznaniu. Poznaniu rozpoczął odbył się w miniony weekend Ogólnopolski Kongres Kobiet. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Sali Ziemi spotkało się ponad tysiąc kobiet z całej Polski, by dyskutować o sytuacji kobiet w polityce, gospodarce i pozostałych aspektach życia społecznego.

Złotowianka Jolanta Surma na IX Kongresie Kobiet w Poznaniu

Kongres Kobiet po raz pierwszy zorganizowano poza Warszawą. W Poznaniu odbył się na zaproszenie prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka. W sobotni poranek wydarzenie rozpoczęło się od pojawienia się na scenie „matek założycielek”: Magdaleny Środy i Henryki Bochniarz.
Podczas dyskusji była mowa o kryzysie uchodźców, Brexicie, problemach Unii Europejskiej, strefie euro, a wśród zaproszonych gości były m. in. takie znane kobiety, jak Danuta Hübner, Małgorzata Fuszara, Dorota Warakomska, Renaty Dancewicz, Krystyna Łybacka, Barbara Nowacka czy Małgorzata Kidawa-Błońska.
W kongresie tym uczestniczyła również złotowska artystka Jolanta Surma, która uczestniczyła w Gali rozpoczęcia, w panelach i sesjach plenarnych, prezentując swoją twórczość, a tym samym promując nasz region.
Jolanta Surma prezentowała swoja kolekcję sznurkowych prac, wykonaną różnymi splotami makramowymi.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mieszkanka Złotowa (gość) (No ładnie)

do /no ładnie/ czy spojrzała Pani na zdjęcia, na makramie z winogronami jest duży napis ZŁOTÓW, żadne wystawy nie miały napisów skąd pochodzą ich autorzy, a u Pani Jolanty jest! Ona zawsze jest dumna skąd pochodzi, tylko tu na miejscu już się wszyscy przyzwyczaili, że jest, plecie te sznurki i to takie oczywiste...a to przecież my złotowianie powinnyśmy być dumni, że mamy taką artystkę. Ja ją podziwiam!!!

No ładnie (gość)

Brawa dla Pani Jolanty Surma.To duży zaszczyt znależć się na Kongresie Kobiet , wPoznaniu.Pokazac też swoje prace.Te żółte słoneczniki i te winogrona to najpiękniejsze prace i znajdą się nabywcy. ładnie Pani Jola się prezentowała.Brakowało jedynie dużego napisu ZŁOTÓW nad pracami p.Joli.