Wanda Bihun
fundacja Złotowianka
Złoto i srebro na Międzynarodowych Zawodach RaceRunning 2017 w Danii dla naszych zawodników.

Marcelina Dziuba i Zbigniew Żubry wracają z Międzynarodowych Zawodów RaceRunning 2017 w Danii z medalami! Na podium stanęła Marcelina Dziuba, która wraca do Polski z dwoma złotymi medalami, zdobytymi na dystansie 200 i 400 m, w kategorii U16. Zbigniew Żubryj, który zdobył srebrny medal pobiegł na dystansie 60 i 100 m, ale srebro wywalczył na 60 m. Karolina Szade uplasowała się na 4 miejscu, na dystansie 400 m. Ale to Karolina zrobiła największe postępy i uzyskała czas lepszym o ponad 30s. Gratulujemy!

RaceRunning - to sport dla niepełnosprawnych, który wynaleźli Duńczycy - biegacz race używa niestandardowego trójkołowego roweru biegowego bez pedałów. RaceRunning to nie tylko sport – to także wspaniałe narzędzie rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz bardzo dobra metoda rekreacji dla seniorów.

W niedzielę 9. lipca rozpoczęły sie w Kopenhadze w Danii międzynarodowe zawody w RaceRunning , na które ze Złotowa pojechali: Karolina Szade, Marcelina Dziuba i Zbigniew Żubryj oraz ich trenerzy: Karina Buczek, Radomir Klaczyński i Wojciech Karolewski.

Na kolejne, międzynarodowe zawody w RaceRunning przybyli zawodnicy z 13 krajów, trenowali, integrowali się, a ich trenerzy wymieniali doświadczenia. Reprezentanci Polski – podopieczni fundacji Złotowianka na bieżni zmierzyli się z 93 innymi biegaczami z takich krajów jak Dania, Norwegia, Szwecja, Rosja, Holandia itp. Pierwsze starty w ramach zawodów rozpoczęły się w czwartek 13. lipca.

Nasi reprezentanci pobiegli na rowerach race na dystansie 60, 100, 400 m.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0