Zawody strzeleckie w Nowym Dębcu

Andrzej Rajewicz
Zawody strzeleckie w Nowym Dębcu OSIR gmina Kościan
II Zawody Strzeleckie w Nowym Dębcu, które odbyły się 20 sierpnia br. na starym polu namiotowym przy plaży głównej mimo braku słonecznej pogody przyciągnęły prawie 50 uczestników, których podzielono na cztery kategorie.

Startujący oddawali po 10 strzałów z broni pneumatycznej do tarczy. Siedem najlepszych strzałów było punktowanych. Poziom umiejętności zawodników był bardzo wysoki.

Wśród mężczyzn w sobotnich zawodach triumfował Robert Sekuła. Zdobył on 51 punktów na 70 możliwych do zdobycia. Drugie miejsce zajął Krzysztofa Masłowski, który 51 pkt., a miejsce trzecie zajął Marcin Ryczek (50 pkt.). 50 punktów zdobył też Mirosław Buchowski sołtys Nowego Dębca lecz niestety nie mógł być na zakończeniu i strzelał tylko dla zabawy.

W kategorii kobiet wygrała Monika Gumna (45 pkt.) przed Patrycją Nowakowską (41 pkt.) i Katarzyną Ryczek (34 pkt.). Kategorię chłopców wygrał Piotr Wojciechowski (22 pkt.) przed Jędrkiem Maćkowiakiem (20 pkt.) oraz Aleksandrem Opasem (16 pkt.). Wśród dziewcząt triumfowały: Alicja Kaliska (19pkt.) przed Anną Wojciechowską i Rozalią Pawłowicz.

Najlepsi strzelcy otrzymali dyplomy i puchary ufundowane przez gminę Kościan. Zawody zorganizowali gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Strzelecki w Widziszewie. Kolejne miejsca w turnieju zajęli. Wśród mężczyzn: Romuald Kaliski ( 48 pkt.), Mateusz Staszewski ( 48 pkt.) Tomasz Wojciechowski ( 47 pkt.). Wśród pań z rocznika 2001 i starsze czwarte miejsce zdobyła Angelika Bartosz ( 18 pkt.), Ewa Smoczyk (17 pkt), Patrycja Małek ( 11 pkt.). - To były drugie zawody na naszej plaży i widać, że strzelectwo jest bardzo popularne - mówi Artur Opas - kierownik OSIR w gminie Kościan.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe