Zawodnicy Rapidu Śrem z kolejnymi medalami Pucharu Polski

Krzysztof Ratajczak
nadesłane / Rapid Śrem
W drugi weekend marca siedmioosobowa reprezentacja klubu Rapid Śrem wzięła udział w drugim w tym roku Pucharze Polski P1 - VIII Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na turniej w Ostrowie Świętokrzyskim ze śremskiego klubu oddelegowani zostali następujący zawodnicy: Patryk Pieczyński, Jakub Główczyński, Bartosz Kwieciński, Wiktor Włodarczak, Adrianna Mizgalska, Zofia Kierzek i Lena Falbierska.

Patryk Pieczyński w kategorii młodzik -44 kg podczas turnieju okazał się bezkonkurencyjny i zajął pierwsze miejsce. Posiadający bardzo dobre warunki fizyczne i predyspozycje do uprawiania taekwon-do zawodnik Rapidu stoczył cztery zwycięskie walki, które zapewniły mu końcowy sukces i złoty medal.
Z medalem z Ostrowca Świętokrzyskiego do Śremu wróciła także Adrianna Mizgalska, która w kategorii Junior -52 kg w turnieju stoczyła trzy walki, z których pierwsze dwie gładko wygrała i dopiero w finałowym starciu to jej rywalka tego dnia okazała się w lepszej dyspozycji.

Więcej na temat rapid śrem:

Miejsca poza podium podczas turnieju zajęli Jakub Główczyński kategoria młodzik -48 kg, Lena Falbierska kategoria młodzik -40 kg i Bartosz Kwieciński kategoria junior -55 kg. Cała trójka zajęła piąte miejsce.
Jakub już w pierwszej walce musiał zmierzyć się z mistrzem tej kategorii, trenującym w klubie UKS Oaza Kórnik. Niestety nie dał on rady przeciwnikowi i przegrał walkę.

Podobny los spotkał również Lenę Falbierską, a Bartek Kwieciński swoją pierwszą walkę zdołał wygrać, natomiast w drugim starciu trafił jednak na wicemistrza kategorii, z którym przegrał minimalnie, bo różnicą zaledwie jednego punktu.
W tej samej kategorii, co Bartek w zawodach Pucharu Polski startował także Wiktor Włodarczak, ale i on już w pierwszym starciu musiał uznać wyższość rywala, co w konsekwencji dało mu dziewiąte miejsce. Również Zofia Kierzek, której kategoria liczyła ponad dwadzieścia zawodników, swój udział w zawodach zakończyła już po pierwszym starciu.

Adrianna Mizgalska miała także okazję wziąć udział w bardzo prestiżowym turnieju Pucharu Świata, który rozegrany został w Belgii. W zawodach tej rangi udział biorą najlepsi zawodnicy ze świata.
Zawodniczka Rapidu Śrem wystartowała w kategorii Junior - 52 kilogramy. Niestety od samego początku utalentowana reprezentantka śremskiego klubu nie miała łatwej przeprawy i swoją przygodę z zawodami zakończyła po pierwszym starciu z rywalką z Hiszpanii, z którą przegrała 30:15.
Adrianna na kolejny turniej Pucharu Świata uda się do Niemiec.