Wspólne działania policjantów ruchu drogowego na drogach powiatu złotowskiego Wspólne działania policjantów ruchu drogowego na drogach powiatu złotowskiego

Wspólne działania policjantów ruchu drogowego na drogach powiatu złotowskiego

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu złotowskiego wczoraj przeprowadzono międzypowiatowe działania policjantów ruchu drogowego. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz ujawniać wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, które są głównymi przyczynami zdarzeń na Naszych drogach. Złotowskich policjantów w działaniach wspierali koledzy z komend powiatowych w Chodzieży i Pile.

W dniu 13 września br. od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu złotowskiego realizowane były po raz kolejny wspólne działania policjantów ruchu drogowego złotowskiej, chodzieskiej i pilskiej drogówki. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwa na drogach oraz ujawniać wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, które są głównymi przyczynami zdarzeń na drogach. Służby dyslokowane były w rejony, gdzie na podstawie policyjnych analiz najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Policjanci czuwali nad przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzili trzeźwość 98 kierujących.

O ile dane dotyczące zdarzań drogowych można uznać za pozytywne, bowiem ich nie odnotowano to jeśli chodzi o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego podsumowanie przeprowadzonych kontroli wygląda zdecydowanie gorzej. W czasie trwania działań policjanci nałożyli na kierujących 64 mandaty karne, sporządzili 1 wniosek o ukaranie do sądu oraz zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych. Aż w 48 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość. Należy podkreślić, że pomimo wielu apeli ze strony Policji, kierujący nadal jeżdżą zbyt szybko. A to właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną większości tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

KPP Złotów

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!