Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W przedszkolu przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kwileniu realizowana jest nowatorska metoda nauki języka angielskiego

Redakcja
SP Kwileń
Dziecko dwujęzyczne – marzenie niemal każdego ambitnego rodzica. Dodajmy: na ogół marzenie niedościgłe. Co trzeba by zrobić, by się jednak ziściło

Jedną z możliwości stanowi ogólnopolska akcja społeczna "Dwujęzyczna wiosna", która realizowana jest w oddziale przedszkolnym w Kwileniu (gm. Chocz)

Celem akcji jest stworzenie rewolucji w uczeniu się języka obcego przez najmłodszych. - Chcemy naprawdę rozgadać po angielsku nasze przedszkolaki! Sprawić, żeby naturalnie reagowały i komunikowały swoje potrzeby zarówno po polsku jak i po angielsku, w najważniejszych, codziennych sytuacjach. Żeby mogły jeść, bawić się, ubierać, witać, żegnać, prosić, dziękować i uczyć się w co najmniej dwóch językach. Dzięki temu angielski nigdy nie będzie dla nich językiem obcym – stanie się jedną z umiejętności kluczowych dla nich jako obywateli XXI wieku - opowiadają wychowawcy.

Dlaczego to takie ważne? Najnowsze badania dowodzą, że dzieci funkcjonalnie dwujęzyczne mają większą wrażliwość językową i bogatsze słownictwo w obydwu językach. A w dodatku wykazują większą elastyczność w rozwiązywaniu problemów, większą inteligencję emocjonalną i lepiej wypadają w standardowych testach kompetencji, zarówno z języków jak i z pozostałych przedmiotów.

Czy taka edukacja językowa jest możliwa tu i teraz, w naszej miejscowości? - Tak! My już umiemy to zrobić w naszym przedszkolu przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kwileniu, jako Lokalny Ambasador Dwujęzyczności. Korzystamy w pełni z nowatorskich metod dostępnych dzięki akcji "Dwujęzyczna wiosna" praktycznych wskazówek, poradników, nagrań modelowych i i innych bezpłatnych pomocy dydaktycznym, do wykorzystania w przedszkolu i w domu - mówi dyrektor Krystyna Sobczak-Gmyrek.

Z tego unikalnego wsparcia może skorzystać zarówno anglista jak i przedszkolny wychowawca, a także rodzice, dziadkowie i opiekunki. Słowem: wszyscy ważni dorośli w życiu dziecka, zgodnie z mottem akcji: „Dwujęzyczność dla małych i Dużych”. Wystarczy wejść do bezpłatnego serwisu https://dwujezycznawiosna.dodotok.pl/ .

Warto też skorzystać i podpatrzeć, jak to wychodzi innym i dołączyć do społeczności "Dwujęzyczna wiosna": https://www.facebook.com/groups/dwujezycznawiosna/

Pomysłodawcą i głównym organizatorem "Dwujęzycznej wiosny" jest Program DoDoTOK. Akcję wspierają najważniejsze instytucje edukacyjne, na czele z British Council Poland, PASE - Stowarzyszeniem na Rzecz Jakości w Edukacji Językowej oraz IATEFL Poland – Międzynarodowym Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto