Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W krotoszyńskim szpitalu możesz zdrowieć razem z dobrą książką

Marcin Szyndrowski
arch. SP ZOZ
Bajki dla dzieci, publikacje popularnonaukowe dla młodzieży, powieści przygodowe, komiksy, tomiki wierszy dla najmłodszych - znalazły się wśród książek, które nasz szpital otrzymał bezpłatnie w ramach rządowego projektu „Z książką zdrowiej!”

Już w najbliższym czasie książki dla najmłodszych i nastolatków trafią na oddział dziecięcy. Będą mogły z nich korzystać dzieci i młodzież. Warto też zachęcić rodziców, by czytali je swoim pociechom podczas ich przebywania w szpitalu, i tym samym choć na moment odwrócili uwagę małych pacjentów od choroby.

– W ramach akcji, w podarowanym szpitalowi księgozbiorze, liczącym blisko 200 egzemplarzy, znalazły się również pozycje dla dorosłych. Są to wydawnictwa bardzo zróżnicowane pod względem gatunkowym. Mamy więc powieści obyczajowe i fantastycznonaukowe, kryminały, romanse, książki o tematyce historycznej, sporo literatury faktu, publikacje biograficzne, literaturę religijną, ale także klasykę literatury pięknej. Te pozycje będą do dyspozycji pacjentów na Oddziale Onkologii Klinicznej – informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy krotoszyńskiego szpitala.

„Z książką zdrowiej!” to wspólny projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Zdrowia oraz Państwowego Instytutu Wydawniczego. Książki pochodzą z różnych wydawnictw. Pod koniec 2018 r. trafiły do ok. 500 szpitali w całej Polsce - w tym również do Krotoszyna – z przeznaczeniem dla chorych leczących się na oddziałach dziecięcych i onkologicznych.

W liście przewodnim akcji czytamy: Chcielibyśmy, aby służyły one pacjentom, aby ich lektura poprawiła stan ducha i urozmaicała ciężki czas, jakim jest zawsze pobyt w szpitalu. Już starożytny grecki filozof Demokryt podkreślał, że książki są lekarstwem dla umysłu. (...) Liczymy, że książki przekazane pacjentom oddziałów onkologicznych oraz dziecięcych będą długo i dobrze służyć. „Cieszymy się, że pacjenci sięgają po książkę. Nic nie wspiera procesu leczenia lepiej niż dobra książka i pozytywne nastawienie” - podkreślają pomysłodawcy naszej akcji.
– Książki na obu oddziałach zostaną odpowiednio oznakowane, będzie można je czytać podczas hospitalizacji. Powstanie też krótki regulamin wypożyczania, będą dla nich odpowiednie szafki. Biblioteczki rozpoczną swoją działalność w lutym. Mamy nadzieję, że dzięki nim nasi chorzy zdrowieć będę z książkami – kończy Sławomir Pałasz.

Akcja jak najbardziej pozytywna i zasługująca na szerszy wydźwięk. Mamy nadzieję, że przyczyni się to również w znacznym stopniu do ocieplenia wizerunku całego szpitala w Krotoszynie. Na podsumowanie akcji przyjdzie oczywiście czas.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto