Victoria Września zdobyła Puchar [ZDJĘCIA]

Ewa Konarzewska-Michalak
Victoria Września zdobyła Puchar.
Victoria Września zdobyła Puchar. fot. Ewa Konarzewska-Michalak
Victoria Września zwyciężyła w finale Pucharu Polski na szczeblu konińskiego OZPN. Po cudem wywalczonym remisie (2:2) wrześnianie zwyciężyli w rzutach karnych 5:4. To było niezapomniane spotkanie.

Victoria Września zagrała finał z Sokołem Kleczew bez trenera Adama Topolskiego i napastnika Daniela Szymańskiego, którzy zostali zawieszeni przez Wydział Dyscypliny K-PZPN. Sędzia Bartłomiej Pangowski przewał sobotni mecz III ligi z Unią Swarzędz oskarżając trenera biało-zielonych o naruszenie nietykalności. Trener Topolski nie krył oburzenia po tym, jak trzech piłkarzy z Wrześni otrzymało czerwone kartki. Victoria złożyła odwołanie od decyzji sędziego. 7 maja Adam Topolski i Daniel Szymański jadą do Bydgoszczy na posiedzenie dyscyplinarne.

Victoria Września zdobyła Puchar

W środę podczas meczu o puchar ekipę gospodarzy wspierał trener Błażej Jaworski. Spotkanie było wyrównane i pełne niespodzianek. Pierwszy gol w 55. minucie strzelił zawodnik Kleczewa Łukasz Cichos. W 65. minucie zrewanżował się przedstawiciel gospodarzy Paweł Lisiecki. Pod koniec spotkania kolejny punkt zyskała ekipa przeciwników (Tomasz Kowalczuk w 87. minucie). Gdy wydawało się, że Victoria jest już bez szans, w 93. minucie bramkę z rzutu karnego strzelił David Topolski.

Zobacz: Victoria awansowała do finału Pucharu Polski

W dogrywce nie padły żadne strzały i mecz rozstrzygnęły karne (5:4), które dały Victorii Września zwycięstwo.

W połowie spotkania prezes Klubu Victoria, Eugeniusz Nowicki nagrodził za lata działalności dla klubu i drużyny odchodzącego na emeryturę urzędnika magistratu, Krzysztofa Murlika.