UKS Hetman Żydowo zdobywcą pierwszego miejsca plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego" w etapie powiatowym

Sona Ishkhanyan
Tomasz Ryszczuk, wiceprezes Zarządu UKS Hetman Żydowo odebrał nagrodę za I miejsce dla najlepszej drużyny w powiecie gnieźnieńskim podczas Gali Mistrzów Sportu w Poznaniu Waldemar Wylegalski
Na przełomie grudnia i stycznia głosowaliśmy na Mistrzów Sportu 2018 roku w Wielkopolsce. W konkursie brały udział także sportowcy i drużyny z naszego powiatu. UKS Hetman Żydowo został zdobywcą pierwszego miejsca w kategorii Druzyna Roku 2018 w etapie powiatowym i reprezentował nasz powiat w etapie wojewódzkim konkurując z 27. drużynami z całej Wielkopolski.

Dobiegła końca druga już edycja plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego” pod honorowym patronatem Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Dzięki oddanym głosom na drużynę UKS Hetman Żydowo wygrał etap powiatowy i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, gdzie wywalczył sobie 11 miejsce na 27 drużyn z całego województwa.

15 stycznia 2019 r. w auli AWF w Poznaniu odbyła się Gala Mistrzów Sportu, podczas której drużyna z Żydowa odebrała medal pamiątkowy, dyplom i list gratulacyjny od Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzeja Kraśnickiego.

Zobacz:

Gala "Mistrzów Sportu" w auli AWF Poznań.

A jak poszło innym reprezentantom naszego powiatu w etapie wojewódzkim?
W kategorii Trener Roku 2 miejsce zajął Kamil Hanuszczak (KS Szczypiorniak Gniezno, Gniezno, Piłka ręczna). Zdobył 1518 głosów.
W kategorii Sportowiec Junior Roku – dziewczęta 4 miejsce zajęła Klaudia Walczak (JKS Dragon Gniezno, Gniezno, Jeździectwo konne). Zdobyła 1532 głosy.
W kategorii Sportowiec Junior Roku – chłopcy 9 miejsce zajął Konrad Ostajewski (Nielba Wągrowiec, Kamieniec, Piłka nożna). Zdobył 391 głosów.
W kategorii Sportowiec Roku – kobiety 12 miejsce zajęła Aleksandra Politowicz (Akademia Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno, Karate Tradycyjne), zdobyła 72 głosy.
W kategorii Sportowiec Roku – mężczyźni 19 miejsce zajął Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno, Gniezno, Żużel), zdobywca 52 głosów.

Zobacz film. Poznań: Gala Mistrzowie Sportu 2018 Głosu Wielkopolskiego