Udany początek koszykarskiego stycznia w Kościanie ZDJĘCIA

Wojciech Andrzejewski
W sobotnie popołudnie BC Obra Kościan pokonała Sudety Jelenia Góra 69:63. Spotkanie było wyrównane i obie strony miały swoje mocne momenty, ostatecznie to jednak Kościaniacy cieszą się z zwycięstwa. Spotkanie to było początkiem serii domowych spotkań u siebie BC Obry Kościan w styczniu.

Spotkanie zaplanowane na godzinę 17:00 rozpoczęło się z 15 minutowym opóźnieniem. Od samego początku starcie było wyrównane, oba zespoły wymieniały się ciosami, jednak żadna z drużyn nie mogła osiągnąć więcej niż 3 oczka przewagi. Pomimo że toczony w szybkim tempie pojedynek nie cechował się wysoką skutecznością. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gości z Jeleniej Góry 17:12, a Obra ostatnie punkty zdobyła w siódmej minucie za sprawą wejścia pod kosz Patryka Stankowskiego.

Na szczęście punktowa niemoc gospodarzy została przełamana zaraz po starcie drugiej odsłony spotkania. Sygnał do ataku dał Rafał Milczyński zdobywając punkty spod kosza, a w ślad za nim poszli pozostali zawodnicy Obry. Dzięki serii 13 oczek z rzędu kościaniacy wyszli na prowadzenie 25:17 w połowie drugiej kwarty. Po przełamaniu gości świetną grę kontynuował Michał Rybakowski, który celnym rzutem wolnym zdobył swój siódmy punkt w tej części gry, a Obrę wyprowadził na 9-punktowe prowadzenie 28:19. Do połowy kościaniacy zdobywają trafiają jeszcze tylko 2 rzuty wolne Patryka Stankowskiego, popadając w kolejną niemoc punktową w tym spotkaniu, co wykorzystują goście zmniejszając swoją stratę do zaledwie jednego oczka. Ostatecznie po dwudziestu minutach gry gospodarze prowadzą 30:29.

Mały wolumen punktowy obu stron podkreślał dobrą grę w obronie, za to mała różnica między zespołami zapowiadała wiele emocji w drugiej połowie meczu. Po przerwie ponownie kościaniacy ruszyli do ataku. Dzięki udanym akcjom Wojciecha Majchrzaka po po trzech minutach gry w drugiej połowie Obra wyszła na 8 oczek zaliczki. Trzecia kwarta była zdecydowanie dobrym okresem gry kościaniaków. Zbudowali oni około 10 punktów przewagi nad rywalami, a co najważniejsze różnica ta się ciągle utrzymywała. Ponownie jednak jak w pierwszej kwarcie końcówka trzeciej odsłony meczu nie była popisem skuteczności Obry.

Od tego momentu Obra przejęła kontrolę na parkiecie, utrzymując kilkupunktowe prowadzenie. Ostateczny wynik spotkania na 69:63 ustalił z linii rzutów wolnych Wojciech Majchrzak. - Pomimo kilku kontuzji Jelenia Góra to bardzo niewygodny przeciwnik, stawiający trudne warunki. Spotkanie nie było ładne jednak udało się wygrać i to cieszy. - mówi trener Obry, Dominik Majchrzak

Dla Obry punktowali: Patryk Stankowski 16, Wojciech Majchrzak 14, Norman Zuber 10, Paweł Ciążkowski 8, Rafał Milczyński oraz Michał Rybakowski po 7, Marcin Uliczka 4, Mateusz Kaczmarek 3, Stanisław Kiszka 0.

Szczegóły już w środę w "Faktach Kościańskich".