Turniej małych piłkarzy [ZDJĘCIA]

Andrzej Rajewicz
Turniej małych piłkarzy
Turniej małych piłkarzy Andrzej Rajewicz
Turniej małych piłkarzy, czyli Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej LG Cup 2014 odbywał się w Czempiniu w dniach 13-14 września.

Turniej małych piłkarzy, czyli Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej LG Cup 2014 odbywał się w Czempiniu w dniach 13-14 września. Mali piłkarze rywalizowali na boiskach klubu UKS „AS” Czempiń, który był organizatorem imprezy. W turnieju wystartowało 100 zawodników grających w 10 drużynach z 3 województw. W rozgrywkach mogli brać udział zarówno chłopcy jak i dziewczęta urodzeni w 2003 roku i młodsi.

Podczas fazy grupowej rozegrano 20 spotkań. Rozgrywki odbywały się na dwóch boiskach jednocześnie. Spotkania trwały 2 x10 minut i odbywały się w systemie „każdy z każdym” w grupie. Pierwsze miejsce w grupie A zajęli gospodarze drużyna UKS AS Czempiń. Drugie miejsce z 9 pkt. zajęli piłkarze z PKS Racot, trzecie z 6 pkt. LUKS Wilki Wilczyn.

W grupie B komplet punktów wywalczył zespół UKS Promień Krzywiń (13 strzelonych bramek, 0 straconych), drugie miejsce z 9 pkt. Kormoran Ruszkowo (woj. warmińsko – mazurskie), trzecie miejsce z 6 pkt. zajął UKS AS Czempiń II, czwarte z 3 pkt. drużyna Orlik Brodnica natomiast piąte miejsce KSGB Manieczki.

Podczas niedzielnych finałów w pierwszym półfinale UKS „AS” Czempiń pokonał drugi zespół z grupy B, Kormoran Ruszkowo 7-2. W drugim półfinale spotkały się zespoły PKS Racot i UKS Promień Krzywiń. 5-1 zwyciężyli zawodnicy z Racotu i to oni zagrali w wielkim finale z gospodarzami turnieju.

W wielkim finale turnieju małych piłkarzy spotkały się niepokonana drużyna UKS AS Czempiń oraz PKS Racot. W finale zawodnicy z Racotu szybko obieli prowadzenie i mimo starań gospodarzy nie oddali go do końca spotkania wygrywając 1:0. Grająca najlepiej w całym turnieju drużyna UKS AS Czempiń zajęła drugie miejsce.

- Cieszymy się, że mogliśmy gościć tylu wspaniałych piłkarzy i zorganizować dla nich ten turniej. Były wielkie emocje sportowe, ale i sporo dobrej zabawy, a to najważniejsze - mówił Zbigniew Kłos, trener UKS AS Czempiń, jeden z organizatorów imprezy.

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!