W Poznaniu trwają targi Drema, Furnica i Sofab. To największa tego typu impreza w tej części Europy.

- Narożnik ma stałe oparcie, bez osobnych poduszek. Posiada funkcję spania i odpoczynku. Rozkładamy go jednym ruchem - tłumaczy Cezary Michałowski z firmy Stalmet & Wolmet. Ma ona swój zakład m. in w wielkopolskim Wolsztynie. Produkuje części do mebli, dzięki którym zyskują one dodatkowe funkcje.

- Proponujemy np. sprężyny gazowe. Dzięki nim mechanizmy nie opadają i nie skrzypią - wymienia Michałowski.

I dalej oprowadza nas po ekspozycji hali targowej nr 3 na MTP. Widzimy stoliki kawowe, które nagle stają się pełnowymiarowymi stołami, albo miejscem do pracy. Dzięki mechanizmom łatwiej rozłożyć łóżko, a kanapy rozsuwają się do pozycji półleżącej. Niektóre uruchamia czujnik reagujący na dotyk.

Multifunkcjonalność jest w cenie. Widać to po ilości ekspozycji proponujących służące do niej rozwiązania.

W czasie odbywających się na MTP targów Drema, Furnica i Sofab nie brakuje innowacyjnych rozwiązań dla osób działających w szeroko pojętych branżach drzewnych. W halach 5 i 6 wystawcy na żywo prezentują np. działanie specjalistycznych maszyn.

ZOBACZ TEŻ:


Wyglądają jak trampki, ale są z drewna. Niemiecki projektant zaprezentował ekologiczne obuwie

Źródło: RUPTLY/x-news.pl

Uwagę zwracają te do malowania drewna, czy wycinania w nim konkretnych kształtów. Dzięki nim można wyczarować popiersia, modele czy części do jachtów.

We wtorek rano atmosfera na MTP była raczej spokojna. Targi dopiero się rozpoczynają, więc zwiedzających nie było jeszcze zbyt wielu. Wystawcy tłumaczą, że największego zainteresowania spodziewają się w czwartek. Cała impreza potrwa do piątku.

- Szukam egzotycznego drewna na meble. Teraz w stolarstwie panuje moda na surowe drewno. Trzeba pokazać jego wnętrze, a egzotyczne gatunki drewna są pod tym względem ciekawsze od rodzimych. Sam kształt słojów jest bardziej atrakcyjny - mówił nam Bogdan Rudnicki, stolarz, który do Poznania przyjechał aż z Bieszczad. Zaznaczył też, że moda na lakierowane drewna powoli dobiega końca.

W tym roku na targach pojawili się wystawcy z niemal 30 krajów. Bardzo bogatą ekspozycję przygotowali np. przedsiębiorcy z Turcji. Na jednym ze stoisk znajdziemy nawet oryginalne tureckie dywany.

Przez cały czas trwania targów uczestnicy mogą brać udział w panelach i warsztatach tematycznych. Ich pełna oferta jest dostępna na stronach internetowych poszczególnych imprez.

Najciekawiej zapowiada się jednak środowy II Ogólnopolski Kongres Meblarski o nazwie „Polskie meble - konkurencyjna Polska”.

Żeby wziąć udział w targach, wystarczy kupić bilet. Można to zrobić w internecie lub bezpośrednio w kasie MTP. Wejściówka kosztuje 10 złotych dla osób, które się zarejestrują na stronie internetowej lub w kasach. Rejestracja jest możliwa tylko dla osób na co dzień działających w branży drzewno-meblarskiej. Bez rejestracji cena biletu wynosi 100 zł za jednorazową wejściówkę lub 150 zł za wielorazową.

Biznes

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Poznaniak (gość)

Idę zobaczyć puszczę białowieską bo jeszcze nie widziałem, dzięki Szyszko.