Za nami kolejny dzień zmagań młodych kobylińskich rowerzystów w ramach czterodniowej imprezy Rowerowe Rodeo, której zwieńczeniem będzie sobotni minifestyn z wręczeniem nagród, dyplomów i upominków. Dzieci i młodzież w wieku od 4 do 15 lat walczy o dwa rowery (męski i damski), które zostaną wylosowane spośród wszystkich uczestników Rowerowego Rodeo, którzy w sobotę wstawią na stadionie miejskim w Kobylinie.

Rywalizacja dzieci i młodzieży w ramach jubileuszowego XX Rowerowego Rodeo rozpoczęła się we wtorek, 8 sierpnia, od rywalizacji najmłodszych rowerzystów, czyli dzieci w wieku od 4 lat do "zerówki" (6 lat). W pierwszym dniu zawodów podziwialiśmy formę ok. 20 najmłodszych w mieście Kobylin rowerzystów. Dzisiaj z kolei przyglądaliśmy się zmaganiom 21 zawodników z klas III i IV szkoły podstawowej.
Rowerowe Rodeo potrwa do piątku 11 sierpnia, kiedy rywalizację ukończą uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej. W każdy kolejny dzień startować będą coraz starsze dzieci, rosnąć też będzie stopień trudności na torze przeszkód. Ilość przejazdów slalomem po torze przeszkód w kształcie pętli jest dowolna, ważny jest najlepszy czas uzyskany w najsprawniejszym przejeździe.
Rywalizacja w ramach Rowerowego Rodeo rozgrywana jest na jednym z boisk w kompleksie sportowym stadionu i hali sportowej PILAWA w Kobylinie. W zawodach, organizowanych przez Radę Osiedla w Kobylinie, startować mogą mieszkańcy tego miasta i tylko spośród nich wylosowane zostaną nagrody główne w postaci dwóch rowerów (dla chłopców i dla dziewczynek), ufundowanych przez Radę Osiedla w Kobylinie.
Zawody sędziuje pan Mateusz Marcinkowski, któremu pomaga kilku wolontariuszy. Zmaganiom przyglądał się również pomysłodawca Rowerowego Rodeo, przewodniczący Rady Osiedla w Kobylinie Zdzisław Górski.
+++Rower

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!