Studenci Politechniki Poznańskiej pracują nad kolejnym bolidem. MOTH II ma być jeszcze szybszy i lżejszy niż jego poprzednik. Siedmioosobowy team już przygotowuje się do zawodów Akkuschrauberrennen w Hildesheim.

Pierwszy bolid MOTH, zaprezentowany przez studentów na zawodach w Niemczech zdobył podium. Otrzymał też pierwsze miejsce na Gali Grantów organizowanej przez Politechnikę Poznańską. Został on prawie w całości wydrukowany za pomocą drukarki 3D, a jego napęd stanowiła wkrętarka. Osiągnął on prędkość około 20 km/h.

W tym roku twórcy stwarzają nowy bolid MOTH II. Będzie on składany, a jego gabaryty zmieszczą się w wymiarach 300x520x780. Wyglądem bolid ma przypominać rower, być lżejszy i dużo szybszy niż jego poprzednik. Do jego napędzenia również zostanie użyta wkrętarka.

ZOBACZ TAKŻE: SAE Aero Design: Drużyna z Politechniki Poznańskiej najlepsza na świecie!

Studenci planują ponownie wystartować z nowym bolidem w wyścigu Akkuschrauberrennen2018. Wezmą także udział w Gali Grantów na Politechnice Poznańskiej i zaprezentują się na Targach Poznańskich. W najbliższych planach jest także start w Konkursie Konstrukcji Studenckich KOKOS i Ogólnopolskim Konkursie Kół Naukowych KOKON.

Prace prototypowe nad MOTH’em II zostały już zakończone. Obecnie trwają ostatnie poprawki, a zespół szykuje się do złożenia docelowego pojazdu. Jak zapowiadają twórcy, premiera bolidu odbędzie się w maju.

Dron Politechniki Poznańskiej wystartuje w zawodach w USA:Studia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!