Wczoraj w ramach cyklu "Biblioteczna Akademia Rozmaitości", w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew odbyło się spotkanie z pleszewską dietetyczką. Maria Wasiewicz-Piechocka opowiadała o roli rodzica w żywieniu dziecka.

Dietetyczka podkreślała, że odżywianie jest jedna z najważniejszych rzeczy, jakich możemy nauczyć dzieci. Z pewnością efekty będą widocznie, gdy będą one stosowane systematycznie.

Pleszewianka zaznaczała, że złe odżywianie skutkuje nie tylko otyłością, ale również różnymi chorobami. Tłumaczyła, że bardzo ważne jest czytanie etykiet znajdujących się na produktach spożywczych.
-Chciałabym abyśmy uchronili nasze dzieci przes sytuacjami związanymi z nadwagą. Taka sytacja z pewnością wpłynie na akceptacje naszego dziecka- tłumaczyła dietetyczka podczas spotkania.

Maria Wasiewicz-Piechocka mówiła również o skutkach ubocznych smażenia czy też spożywania produktów przetworzonych.-Niektórzy rodzice są zwolennikami prostych dań, inni wolą urozmaicenie. Jedno co powinno ich łączyć to świadomość i wiedza, że od właściwego posiłku zależy rozwój fizyczny umysłowy i społeczny- mówiła

Więcej przeczytasz za tydzień w "Gazecie Pleszewskiej"


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!